Aktualności

Jubileuszowa XX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX 2020

#CEN 2019-11-12

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "FOX" jest formą intelektualnej zabawy językowej. Udział w konkursie polega na rozwiązaniu testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru i daje uczniom możliwość sprawdzenia umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej (Materiały przygotowawcze). Zadania z obowiązkowej lekturki mają na celu pokazać, że język stanowi całość, a jego poszczególne komponenty "spotykają się" w literaturze, w tym przypadku w beletrystyce na poziomie odpowiadającym danej kategorii wiekowej. Ze względu na swoją zawartość i urozmaicony charakter - co jest odbiciem złożoności językowej oraz naturalnej nieprzewidywalności sytuacji językowych - zadania stanowią wyzwanie oraz pobudzają dociekliwość.

Konkurs adresowany jest do uczniów wszystkich typów szkół i odbywa się w  5 kategoriach wiekowych: Kittens (kl. III-IV SP) Bunnies (kl. V-VI SP), Ducks (kl. VII-VIII SP), Lions (I-II kl. szkoła ponadpodstawowa), Eagles  (III-IV kl. szkoła ponadpodstawowa).

Główną nagrodą, częściowo sponsorowaną przez MM Publications, jest udział w obozie językowym dla najlepszych uczestników z kategorii Kittens II  - Eagles I. Dla uczestników z wynikami bardzo dobrymi i dobrymi przewidziane są nagrody rzeczowe. Sponsorem nagród w formie egzaminów językowych Cambridge University jest Language Traning Centre LangLTC.                                                                   

REGULAMIN KONKURSU FOX 2020

Koordynator wojewódzki: Małgorzata Zajączkowska

Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku

malgorzata.zajaczkowska@cen.bialystok.edu.pl