AKTUALNOŚCI

Niech żyje bajka!

Zespół Szkół w Szumowie

Biblioteka Zespołu Szkół w Szumowie jak bajkowy SEZAM dzieli się swoimi skarbami nie tylko z uczniami ale i z przedszkolakami. Dzieci z przedszkola miały kolejną atrakcję! Odwiedziły ich postacie z bajek. Uczniowie z zespołu bibliotecznego zrealizowali teatrzyk pt. „Witajcie w naszej bajce!”. Z wielkim zaangażowaniem i pomysłowością współpracowali z nauczycielem bibliotekarzem podczas przygotowania bajkowego przedstawienia.

Czerwony Kapturek niósł w koszyku same smakołyki, leśniczy pilnował bezpieczeństwa w lesie, a wilk chciał wszystkich przechytrzyć. Oczywiście jego plany się nie udały. Dobra wróżka sprawiła, że życie Kopciuszka stało się bogate i szczęśliwe. Przepiękna Śnieżka musiała uciekać przed złą macochą. Na szczęście pomogło jej siedmiu krasnoludków. Roszpunka, zamknięta w wieży, doczekała się spełnienia swoich marzeń. Tak to zawsze

w bajkach bywa: dobro górą, zło przegrywa! Każda baśniowa scenka kończyła się morałem, interpretującym zdarzenia przedstawione na scenie. Uatrakcyjnieniem występu były: barwna scenografia, porywająca muzyka i piękny taniec.

Uczniowie tak wspaniale zaprezentowali swoje role, że oglądanie znanych baśni stało się prawdziwą przyjemnością. Dzięki teatralnemu przedsięwzięciu szkolnej biblioteki aktorzy i widzowie jeszcze raz przekonali się, że bajka może nas wiele nauczyć.

Oprac. Lucyna Selerowska