Aktualności

Podsumowanie konkursu ”Czy znasz twórczość” - laureaci i wyróżnieni

Serdecznie gratulujemy laureatom i osobom wyróżnionym w konkursie „Czy znasz twórczość …?” , towarzyszącym 9. edycji projektu czytelniczego „Podlaskie Spotkania z Pisarzami”.

KONKURS PLASTYCZNY

Konkurs „Czy znasz twórczość Agnieszki Frączek ?”

I miejsce :

  • Carmela Dziemian, Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku

II miejsce ( ex aequo ):

  • Kamil Trusiewicz ,  kl. II,  Szkoła Podstawowa Nr 52 w Białymstoku
  • Mateusz Pełszyk, Szkoła Podstawowa Nr 16 w Białymstoku


III miejsce( ex aequo ):

  • Iga Papis, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Białymstoku
  • Wiktoria Olczak, Szkoła Podstawowa Nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku
  • Antonina Litwińczuk, Zespół Szkół im. ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym


Wyróżnienia

  1. Oliwia Prokop,  Szkoła Podstawowa Nr 31 im. Janusza Korczaka w Białymstoku
  2. Helena Bajkowska, Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku
  3. Ola Kostecka , Szkoła Podstawowa Nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi im. Św. Jana Pawła II w Białymstoku
  4. Aleksandra Zawadzka ,  Szkoła Podstawowa im. Franciszka Karpińskiego w Zabłudowie
  5. Maciej Stepan, Szkoła Podstawowa Nr 37 im. K. Górskiego w Białymstoku
  6. Nikola Szczęsnowicz, Szkoła Podstawowa Nr 52 w Białymstoku
  7. Maria Moczydłowska, Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Sokołach,
  8. Daniel Alsztyniuk, Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Izabeli Branickiej w Białymstoku
  9. Maja Wnorowska, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Ks. Jana Twardowskiego  w Białymstoku,
  10. Natalia Budnik, Szkoła Podstawowa Nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Św. Jadwigi Królowej Polski  w Białymstoku
  11. Nikola Maja Wnuszyńska ,  Szkoła Podstawowa Nr 15 w Białymstoku
  12. Marcelina Maksymczuk ,  Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Ks. Jana Twardowskiego w Białymstoku

 

Konkurs „Czy znasz twórczość Barbary Mikulskiej ?”

I miejsce

  • Weronika Ignaciuk, Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Białymstoku

II miejsce           

  • Dominika Czajkowska, Szkoła Podstawowa nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi Świętego Jana Pawła II w Białymstoku     
  • Klaudia Koc, Zespół Szkół z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce

III miejsce          

  • Amelia Szydłowska, Szkoła Podstawowa nr 51 im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku
  • Kinga Dekarz, Szkoła Podstawowa nr 37 im. Kazimierza Górskiego w Białymstoku

Wyróżnienie     

  • Sebastian Wysocki, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie
  • Maria Rusiłowicz, Szkoła Podstawowa nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku

Konkurs  "Czy znasz twórczość  Anny Kamińskiej?"

I miejsce

  • Natalia Krajewska, Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Siemiatyczach

II miejsce

  • Aleksandra Oleksiuk, Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Siemiatyczach

III miejsce

  • Marek Citkowski, VI Liceum Ogólnokształcące im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku

Wyróżnienia

  1. Julia Ancipiuk, Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Białymstoku
  2. Katarzyna Glińska, Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Sokółce
  3. Aleksandra Krajewska, Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Siemiatyczach
  4. Wiktoria Mulewska, Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Siemiatyczach
  5. Julia Szmittko, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku
  6. Ilona Pińczak, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku

KONKURS CZYTELNICZY

Konkurs „Czy znasz twórczość  Wojciecha Letkiego?”

I miejsce

  • Aleksander Twardowski – 36 pkt., Szkoła Podstawowa nr 43 w Białymstoku

II  miejsce

  • Patryk Toczko – 35 pkt., ZSP w Nowym Aleksandrowie

III miejsce

  • Maria Jabłońska – 34 pkt., SP nr 52 w Białymstoku
  • Przemysław Kiełsa – 34 pkt., SP w Poświętnem
  • Hanna Koda – 34 pkt., SP nr 16 w Białymstoku

Wyróżnienia

  1. Krystian Piekutowski , – 33 pkt., SP w Poświętnem
  2. Filip Michał Stefaniak - 33 pkt., P nr 16 w Białymstoku
  3. Aleksander Kłosowski – 33 pkt., SP nr 45 w Białymstoku
  4. Eryk Kotkowicz- 32 pkt., SP nr 43 Białystok
  5. Aleksander Zdrajkowski – 32 pkt., SP nr 4 Białystok
  6. Urszula Zagroda – 32 pkt., SP Wasilków
  7. Katarzyna Sulima – 32 pkt., SP nr 1 Wasilków
  8. Maja Walaszek - 32 pkt., SP nr 42 Białystok
  9. Julia Kuc - 32 pkt., SP nr 2 Białystok
  10. Karolina Krasowska - 32 pkt., SP nr 31 Białystok

Konkurs „Czy znasz twórczość Barbary Mikulskiej?”

I miejsce

  • Amanda Sienkiewicz – 51 pkt., SP nr 8 w Białymstoku

II miejsce

  • Julia Zembrowska – 50,5 pkt., Zespół Szkół w Turośni Kościelnej

III miejsce

  • Laura Czajkowska – 49 pkt., Gimnazjum w Sokołach

Wyróżnienia

  1. Izabela Stulgis – 48,5 pkt., Zespół Szkolno - Przedszkolny w Narwi
  2. Klaudia Brzozowska – 48 pkt., Zespół Szkolno - Przedszkolny w Krypnie
  3. Klaudia Rudź – 47 , Zespół Szkolno -  Przedszkolny w Nowym Aleksandrowie
  4. Julia Weremijewicz - 47 pkt., Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku, Publiczne Gimnazjum nr 8 w Białymstoku
  5. Aleksandra Dywojna -46,5 pkt., SP nr 1 w Czarnej Białostockiej
  6. Urszula Kozikowska -46 pkt., Gimnazjum w Zabłudowie
  7. Roksana Piekarska -46 pkt., SP nr 31 w Białymstoku
  8. Weronika Jabłońska – 45,5 pkt., SP w Poświętnem
  9. Monika Czajkowska – 45,5 pkt., SP w Sokołach
  10. Julia Maksimiuk – 45 pkt., Zespół Szkół w Turośni Kościelnej

Konkurs „Czy znasz twórczość Anny Kamińskiej?”

I miejsce

  • Aleksandra Oleksiuk – 43pkt., Liceum Ogólnokształcące w Siemiatyczach

II miejsce           

  • Ilona Kamińska – 42 pkt., IV Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku
  • Aleksandra Chomaniuk –42 pkt., Liceum Ogólnokształcące w Sokółce

III miejsce          

  • Michał Borkowski – 41 pkt., Technikum Leśne w Białowieży

Wyróżnienia

  1. Aleksandra Świć – 39 pkt., Technikum Leśne w Białowieży
  2. Alicja Markowska – 39 , Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce
  3. Patrycja Matysiek – 38 pkt., Bursa Szkolna w Białymstoku
  4. Gabriela Szpica -37 , IV Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku
  5. Klaudia Sikorska – 36 pkt., Bursa Szkolna w Białymstoku
  6. Anna Katarzyna Paszko –36 pkt., Liceum Ogólnokształcące w Sokółce
  7. Karolina Kułakowska – 36 pkt., Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce
  8. Sylwia Laskowska – 36 pkt., Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce