Drukuj

"POGADUCHY PRZY OKRĄGŁYM STOLE" Zrozumieć, zaplanować, zmodyfikować, uporządkować działania na terenie szkoły, realizowane dla dziecka z opinią i orzeczeniem - pytania, odpowiedzi.

Rodzaj/formaWarsztat
Obszar tematycznyWychowanie, profilaktyka, pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Liczba godzin4 godz.
OrganizatorAnna Karpowicz
Forma płatnaNie
Opis

"POGADUCHY PRZY OKRĄGŁYM STOLE" - godz. 15.30. - 18.30.  sala 215

Szanowni Nauczyciele Szkoły Ogólnokształcącej, ze względu na dużą liczbę pytać, meili, telefonów - pytań czasami bardzo prostych w treści ale dla Państwa bardzo ważnych ze względów organizacji pracy z uczniem mającym opinię, orzeczenie - proponuję spotkanie, takie "pogaduchy przy okrągłym stole", rozmowę, dyskusję, wymianę informacji, podzielenie się doświadczeniem oraz pozyskanie odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania.  Liczba miejsc będzie mocno ograniczona ( ok. 15 os.) bo zależy mi bardzo na swobodnej, partnerskiej dyskusji, współpracy i wymianie informacji. Chciałabym aby mieli Państwo możliwość, bez pośpiechu pozyskać jak najwięcej odpowiedzi z praktycznymi  radami organizacyjnymi i metodycznymi. W spotkaniu zwrócę uwagę przede wszystkim na pomoc dziecku, wsparcie rodzicom, organizację pracy nauczyciela, dostosowanie wymagań, nadzór pedagogiczny. 

Szkolenie jest skierowane do koordynatorów pomocy psychologiczno - pedagogicznej na terenie  przedszkoli (wychowawców, pedagogów, psychologów lub inną osobę wyznaczona przez dyrektora). Uczestnicy szkolenia proszeni są o wcześniejsze przygotowanie pytań, które są dla nich bardzo ważne.  Każde pytanie jest cenne i  wartościowe. Uczestnicy pozyskają informacje na różne zagadnienia związane z organizacja i planowaniem pomocy psychologiczno - pedagogicznej na terenie przedszkola.. Spotkanie ma pomóc uczestnikom w zrozumieniu i uporządkowaniu działań na terenie placówki oświatowej. Gdyby ktoś z Uczestników chciał przynieść materiały/dokumenty do pokazania i omówienia to również jest taka możliwość. 

Powodem zaproponowania Państwu takiego tematu warsztatu, jest również fakt- że będąc w różnych,  bardzo wielu  Radach Pedagogicznych- pomimo, że pomoc psychologiczno - pedagogiczna istnieje od 2010r., to nadal pojawiają się dokumenty, które nie mają nic wspólnego z aktami prawnymi i niczemu nie służą oprócz tracenia czasu na kolejne kartki A4, a brak jest tych- które muszą być.  Rzadko również widoczne jest rozpoznanie potrzeb i możliwości  ucznia  wynikające z diagnozy funkcjonalnej. Często nieprawidłowo są używane określenia, nazwy itd., dzienniki zajęć i programy zawierają "luki", których nie powinno być. Duże trudności sprawia zrozumienie czym są dostosowania wymagań edukacyjnych. Pomagam Dyrektorom Placówek Oświatowych, Nauczycielom  zrozumieć, uporządkować, zaplanować, zmodyfikować to co już jest i wytłumaczyć dlaczego- zawsze priorytetem w tych działaniach jest dziecko/uczeń.  Stąd pomysł na spotkanie, "pogaduchy przy okragłym stole" :-)

Pozdrawiam i zapraszam serdecznie! :-) 

Program

Dostępne terminy

2019-11-27
Termin2019-11-27
ProwadzącyAnna Karpowicz
Harmonogram
Miejsce szkoleniaCentrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku
ul.Złota 4
15-016 Białystok
RejestracjaZapisz się   zapisy na listę rezerwową


Powrót