Drukuj

Kinderuni – uniwersytet dziecięcy

Rodzaj/formaZajęcia edukacyjne
Obszar tematycznyEdukacja językowa
Liczba godzin2 godz.
OrganizatorJolanta Bakier
Forma płatnaNie
Opis

Zapraszamy nauczycieli języka niemieckiego wraz z uczniami w wieku 8-12 lat, na niezwykły pokaz internetowego uniwersytetu dziecięcego, który odbędzie się w Centrum Nauczycieli w Białymstoku.

Jak jeździ samochód bez kierowcy? Dlaczego muszle szumią? Co łączy samolot z blaszaną puszką? Istnieje mnóstwo pytań „jak“ i „dlaczego“, które zadaje sobie dziecko.

Przez rozwiązywanie nietypowych  zadań, dalekich od programów szkolnych, młody „student” w nagrodę zbiera odznaki, które pomogą mu iść naprzód i poszerzać swoją wiedzę w sposób niekonwencjonalny.

Dlaczego język niemiecki ? Im wcześniej dziecko wejdzie w świat obcego języka, tym wieksze prawdopodobieństwo, że z łatwością opanuje potem kilka innych języków. Nowoczesna dydaktyka dowiodła, że nauka języka jest ciekawsza i prostsza, kiedy nie trzeba uczyć się z książek, jak się to tego przyzwyczailiśmy. Pomysł jest bardzo prosty: dziecko od razu dostaje zadania w obcym języku. Na przykład: kiedy dziecko przeprowadza eksperyment fizyczny, rozwiązuje zadania a wyniki zapisuje po niemiecku.

Program poprowadzi Joachim Hecker  niemiecki naukowiec. Autor książek, propagujący wiedzę  wśród najmłodszych. Na spotkaniu nastąpi uroczysta inauguracja -  Digitale Deutsche Kinder-Uni .

 

Program

Dostępne terminy

2019-11-29
Termin2019-11-29
Godzina10.00
ProwadzącyJoachim Hecker
Harmonogram

Zapraszamy nauczycieli języka niemieckiego wraz z uczniami w wieku 8-12 lat.

Rejestracja na stronie : https://www.goethe.de/ins/pl/pl/spr/eng/dep/wss.html?forceDesktop=1 

O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc dla uczniów ograniczona do 80.

Miejsce szkoleniaCentrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku
ul.Złota 4
15-016 Białystok
RejestracjaZapisz się   wolne miejsca: 72


Powrót