Drukuj

Myślenie wizualne, historyjki obrazkowe, symbole graficzne - kształtowanie gotowości do nauki czytania w przedszkolu.

Rodzaj/formaWarsztaty
Obszar tematycznyEdukacja wczesnoszkolna/wychowanie przedszkolne
Liczba godzin4 godz.
OrganizatorRenata Woroniecka
Forma płatnaNie
Opis

Czytanie to bardzo złożona umiejętność, którą może opanować każde dziecko jeśli będzie
odpowiednio do tego przygotowane. Gotowością do podjęcia nauki czytania nazywamy rozwój gotowości do opanowania nowego sposobu komunikowania się za pomocą utrwalonych znaków graficznych.

Na warsztatach omówione zostaną techniki kształtowania umiejętności czytania  dzieci w wieku 3-6 lat.

Propozycją innowacyjną do wykorzystania  w pracy nauczyciela będzie metoda  myślenia wizualnego. 

Myślenie wizualne to metoda pracy, która pozwala opanować techniki sketchnotingu w pracy z flipchartem takie jak: strzałki, dymki, figury i rysunki – tak, by po warsztacie uczestnik sam mógł tworzyć magiczne flipcharty, z wykorzystaniem poznanych narzędzi.

Warsztat skierowane jest do nauczycieli chcących zmienić nudne slajdy lub monotonne zebrania w inspirujące prezentacje. To warsztat od podstaw - skierowany szczególnie do tych osób, które twierdzą, że nie umieją rysować.

Celem warsztatu jest wyposażenie uczestników w niezbędne kompetencje do rysowania swoich własnych flipchartów, rysunków i ikon podczas szkoleń, spotkań, zebrań itp. Uczestnicy warsztatów poznają  i przećwiczą  metody oraz narzędzia wykorzystywanych w sketchnotingu, stworzą  własną  bazę symboli wykorzystywanych podczas szkoleń, zebrań itp. Nadrzędnym  celem warsztatu jest wzrost osobistej kreatywności.

Program

Dostępne terminy

2021-01-11
Termin2021-01-11
Godzina15:30
ProwadzącyRenata Woroniecka, Magdalena Kraszewska
Harmonogram

Flipowanie to metoda pracy, która pozwala opanować techniki sketchnotingu w pracy z flipchartem takie jak: strzałki, dymki, figury i rysunki – tak, by po warsztacie uczestnik sam mógł tworzyć magiczne flipcharty, z wykorzystaniem poznanych narzędzi.

Warsztat skierowane jest do nauczycieli chcących zmienić nudne slajdy lub monotonne zebrania w inspirujące prezentacje. To warsztat od podstaw - skierowany szczególnie do tych osób, które twierdzą, że nie umieją rysować.

Celem warsztatu jest wyposażenie uczestników w niezbędne kompetencje do rysowania swoich własnych flipchartów, rysunków i ikon podczas szkoleń, spotkań, zebrań itp. Uczestnicy warsztatów poznają  i przećwiczą  metody oraz narzędza wykorzystywanych w sketchnotingu, stworzą  własną  bazę symboli wykorzystywanych podczas szkoleń, zebrań itp. Nadrzędnym  celem warsztatu jest wzrost osobistej kreatywności.

Miejsce szkoleniaCentrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku
ul.Złota 4
15-016 Białystok
RejestracjaZapisz się


Powrót