Drukuj

Mindfulness w przedszkolu jako metoda pracy z dziećmi.

Rodzaj/formaWarsztaty
Obszar tematycznyEdukacja wczesnoszkolna/wychowanie przedszkolne
Liczba godzin4 godz.
OrganizatorRenata Woroniecka
Forma płatnaNie
Opis

Podczas warsztatów zostanie przedstawiony  zestaw praktycznych ćwiczeń, dzięki którym nauczyciele będą mogli zwiększyć efektywność swojego nauczania. Ćwiczenia można wykorzystać podczas rozpoczęcia zajęć w nauczaniu początkowym jak i w klasach 5-8 zarówno na zajęciach wychowawczych, języku polskim, matematyce, fizyce czy lekcjach chemii.

Warsztat zawiera przedstawienie technik i praktycznych ćwiczeń takich jak:
• Brain gym – czyli tzw. gimnastyki dla mózgu, mającej na celu pobudzenie i synchronizację prawej i lewej półkuli mózgu, co w efekcie ma prowadzić do lepszej
koncentracji. Ćwiczenia, dzięki ich prostej formie można przeprowadzić w dowolnym miejscu i stosować je przed rozpoczęciem dowolnych zajęć z dziećmi (wykorzystujemy np. tylko dłonie i palce rąk).
• Pracy z oddechem i technik wizualizacyjnych – mających na celu wyciszenie i wzrost koncentracji i zwiększenie uważności u dziecka, a dzięki temu bardziej
efektywną pracę.
• Budowanie świadomości emocji, a poprzez to lepszego radzenia sobie z emocjami trudnymi i pielęgnowania emocji przyjemnych, rozwijanie tzw. EQ (inteligencji emocjonalnej) dziecka.

Warsztat prowadzony jest z wykorzystaniem narzędzi z naszego autorskiego programu zajęć  Super rockets- mindfulness, prowadzonego obecnie w placówkach przedszkolnych i szkolnych na terenie woj. podlaskiego.

Program

Dostępne terminy

2021-01-18
Termin2021-01-18
Godzina15:30
ProwadzącyRenata Woroniecka, Sylwia Świsłowska
Harmonogram

Podczas warsztatów zostanie przedstawiony  zestaw praktycznych ćwiczeń,  dzięki którym nauczyciele będą mogli zwiększyć efektywność swojego
nauczania. Ćwiczenia można wykorzystać podczas rozpoczęcia zajęć w nauczaniu początkowym jak i w klasach 5-8 zarówno na zajęciach wychowawczych, języku polskim, matematyce, fizyce czy lekcjach chemii.

 

 

 

Miejsce szkoleniaCentrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku
ul.Złota 4
15-016 Białystok
RejestracjaZapisz się


Powrót