Drukuj

Konferencja Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji- Twoja szkoła szkołą przyszłości z programami Fundacji Systemu Rozwoju Edukacji

Rodzaj/formaKonferencja
Obszar tematyczny... Wszyscy zainteresowani ...
Liczba godzin5 godz.
OrganizatorKamilla Przychodzień Elżbieta Chrabołowska
Forma płatnaNie
Opis

Konferencja poświęcona prezentacji programów Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji dedykowanych placówkom edukacyjnym oraz sposobom zdobywania grantów edukacyjnych i realizacji przedsięwzięć.

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) już od ponad 25 lat zarządza programami, projektami i inicjatywami, które umożliwiają poszerzanie wiedzy podstawowej lub specjalistycznej, zdobywanie nowych umiejętności i kompetencji na ścieżce edukacji formalnej, pozaformalnej i nieformalnych form uczenia się, pozwalają na rozwijanie zainteresowań i pasji poprzez działania podejmowane w innych krajach oraz w społecznościach lokalnych.

FRSE jest jedyną w Polsce instytucją z tak ogromnym doświadczeniem w zarządzaniu programami edukacyjnymi, szczególnie programami europejskimi. We wcześniejszych latach koordynowała w Polsce programy „Uczenie się przez całe życie” (Erasmus, Leonardo da Vinci, Comenius i Grundtvig) oraz „Młodzież w działaniu”. Wiarygodność Fundacji przełożyła się na zaufanie, jakim ją obdarzono, powierzając jej funkcję Narodowej Agencji Programu Erasmus+ na lata 2014-2020.

Do spektrum programów i inicjatyw, którymi zajmuje się obecnie Fundacja wchodzą także: European Language Label, eTwinning, Eurodesk Polska, Europass, Eurydice, WorldSkills i EPALE. FRSE Wspiera również współpracę z krajami Wschodu poprzez Polsko‑Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży oraz Centrum Współpracy z Krajami Europy Wschodniej i Kaukazu (SALTO), a od 2016 r. także w ramach Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży. FRSE była operatorem Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego działającego w ramach Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG). Do 2016 r. pełniła funkcję Punktu Kontaktowego Funduszu Stypendialnego SCIEX w Polsce. Od 2014 r. Fundacja realizuje Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), który jest następcą Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. W 2018 r. powierzono Fundacji rolę Narodowej Agencji Europejskiego Korpusu Solidarności, programu poświęconemu wolontariatowi, oraz funkcję operatora programu Edukacja finansowanego z funduszy EOG.

Program

1. Europejski Korpus Solidarności

2. Ponadnarodowa Mobilność Uczniów

3. Program Młodzież

4. Program EOG

5. Euroskills i Europass

6. Erasmus+

7. Granty ILN

8. Polsko- litewski fundusz wymiany młodzieży

 

 


Dostępne terminy

2020-12-10
Termin2020-12-10
Godzina15:00
ProwadzącyKamilla Przychodzień
Harmonogram
Miejsce szkoleniakonferencja online

RejestracjaZapisz się


Powrót