Drukuj

Narzędzia TOC (gałązka logiczna, chmurka i drzewko ambitnego celu) w pracy z uczniem niepełnosprawnym - warsztaty seminaryjne

Rodzaj/formaSeminarium
Obszar tematycznyKształcenie specjalne i integracyjne
Liczba godzin4 godz.
OrganizatorElżbieta Chrabołowska
Forma płatnaNie
Opis

12 czerwca 2019 r.  w siedzibie CEN  w Białymstoku przy ulicy Złotej 4 odbędzie się seminarium skierowane do nauczycieli uczących dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych pt.: Narzędzia TOC (gałązka logiczna, chmurka   i drzewko ambitnego celu) w pracy z uczniem niepełnosprawnym.

           W ramach seminarium planujemy część wykładową (1 godz. dydaktyczna) oraz warsztaty (4 godz. dydaktyczne), które poprowadzi Pani Marta Piernikowska – pedagog specjalny, terapeuta, certyfikowany trener TOC dla Edukacji, trener mediacji szkolnych, tutor.

Pani Marta metodą TOC pracuje ponad 10 lat, w centrum jej zainteresowania jest wykorzystanie narzędzi TOC we wspieraniu komunikacji dzieci z niepełnosprawnością, trudnościami edukacyjnymi i emocjonalnymi oraz w ramach prowadzonego treningu emocjonalnego. Marta Piernikowska wyniki swoich pracy prezentowała, m.in. podczas ‘XV Międzynarodowej Konferencji TOC for Education’ na Florydzie w 2017 r., podczas ‘XV Międzynarodowej Konferencji TOC International Certification Organization’ w Berlinie (główny prelegent), również w 2017 r., podczas ‘TOCfE Symposium’ w Tokio w 2018r., (główny prelegent), oraz podczas konferencji St Albans Mental Health Conference, w Wielkiej Brytanii, w 2018r. 

            W tej chwili TOC to jedyny program w Polsce, który rozwija umiejętność krytycznego myślenia u dzieci, młodzieży i dorosłych, a za sprawą Marty Piernikowskiej także u osób niepełnosprawnych.

Program

 

Program seminarium

 

Narzędzia TOC (gałązka logiczna, chmurka   i drzewko ambitnego celu) w pracy z uczniem niepełnosprawnym

 

9.00 – 10.00 – wykład seminaryjny/ pani Marta Piernikowska          

Ilość miejsc nieograniczona

10.00 – 10.15 – przerwa

10.15 – 13.30 – warsztaty seminaryjne/pani Marta Piernikowska

Ilość miejsc ograniczona – 30 osób

13.30 - zakończenie


Dostępne terminy

Drugi semestr
TerminDrugi semestr
12 czerwca godz. 10.15, sala 215
ProwadzącyMarta Piernikowska
Harmonogram
Miejsce szkoleniaCentrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku
ul.Złota 4
15-016 Białystok
RejestracjaZapisz się   zapisy na listę rezerwową


Powrót