Drukuj

Profilaktyka uzależnień - przegląd materiałów źródłowych. Co warto czytać ? Nagrody literackie (w ramach sieci nauczycieli bibliotekarzy)

Rodzaj/formaSieć współpracy i samokształcenia
Obszar tematycznyBiblioteki szkolne
Liczba godzin4 godz.
OrganizatorOlga Topolewska
Forma płatnaNie
Opis

Celem cyklicznych spotkań sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy jest przybliżenie wybranych kierunków polityki oświatowej państwa na 2019/20, prezentacja pracy bibliotek szkolnych oraz omówienie zmian w prawie bibliotecznym, oświatowym. Spotkania odbędą się w październiku i kwietniu w bibliotekach szkolnych Białegostoku w powiatów.

Nauczycieli zainteresowanych przyjęciem  koleżanek i kolegów w swojej bibliotece proszę o wypełnienie pliku online - kliknij TUTAJ

Aby otrzymać zaświadczenie z udziału konieczna jest rejestracja. W pierwszych dwóch tygodniach września zostaną wybrane miejsca spotkań i od 16.09. udostępnione formularze rejestracyjne. Formularze będą dostępne w  systemie CEN (w tym miejscu), linki do nich dodatkowo zostaną opublikowane na platformie SNB i w Bibservisie Bibliotek Szkolnych Podlasia. 

Program

1. Prezentacja materiałów źródłowych  z  zakresu  profilaktyki uzależnień oraz wymiana doświadczeń o planowanych działaniach  z tej tematyki w bibliotekach szkolnych.

2. Co warto czytać ? Nagrody literackie.

3. Prezentacja pracy nauczycieli bibliotekarzy - gospodarzy spotkania.

3. Nowości biblioteczne, wydawnicze,  zmiany w prawie oświatowym. 

4. Dyskusja nad bieżącymi problemami dotyczącymi funkcjonowania bibliotek szkolnych.


Dostępne terminy

2019-09-27 — 2019-10-09
Termin2019-09-27 — 2019-10-09
ProwadzącyOlga Topolewska, Magdalena Kraszewska
Harmonogram
Miejsce szkoleniaCentrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku
ul.Złota 4
15-016 Białystok
Rejestracjaszkolenie już trwa


Powrót