Wydawnictwo Azymut: Wirtualne Targi dla Bibliotek odbywają się już po raz ósmy! Ponad 100 wydawców i atrakcyjne rabaty na 10 000 tytułów – targi to świetna okazja na dokonanie zakupów książkowych w ramach dofinansowania w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Na bibliotekarzy czekają także konkursy i bezpłatne webinaria: spotkania z wydawcami oraz szkolenia. Wydarzenie potrwa do 31 października 2024.
Odwiedź stronę Wirtualnych Targów dla Bibliotek: www.azymut.pl/wtb8
Fundacja Powszechnego Czytania: W nadchodzącym roku szkolnym 2024/2025 zapraszamy do działania pod hasłem: #RadośćPłynieZCzytania. Głównym założeniem tegorocznej edycji będzie tworzenie biblioteczek podręcznych w klasach i świetlicach, a także do tego, by książki pojawiły się na szkolnych korytarzach. W ten sposób chcemy pokazywać, że czytanie to przyjemność. Nauczyciele klas pierwszych, którzy zgłoszą do niej swoje klasy do tegorocznej akcji – otrzymają bezpłatny pakiet 30 książek dla swojej klasy oraz materiały edukacyjne.
Fundacja Serce Dziecka: "Fundacja Serce Dziecka stała się partnerem ogólnopolskiej akcji „Czytamy z Sercem”. Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania i Światowego Dnia Serca, które przypadają w dniu 29 września, zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Razem promujmy czytelnictwo i zagłębiajmy wiedzę na temat serca!".
Materiały pomocnicze (ulotki, lista książek, nagrania video, scenariusze zajęć) są dostępne na stronie Czytamy z Sercem (sercedziecka.org.pl)
O projekcie, zgłoszenia do 6 października 2024 r. - Nasza Mała Biblioteka!
Good Books: "Projekt ten od lat inspiruje dzieci w wieku od 6 do 9 lat do odkrywania fascynującego świata literatury. To nie tylko doskonała okazja do promowania czytelnictwa, ale także szansa na wprowadzenie elementów edukacji międzykulturowej i rozwoju kreatywności. W poprzednich edycjach projektu wzięło udział ponad 15 tysięcy dzieci z Polski, a w bieżącym roku szkolnym 2024/25 dołączy jeszcze więcej uczniów! (...) Dlaczego warto dołaczyć:
W latach 2009 - 2018 r. Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku zapraszało nauczycieli bibliotekarzy szkolnych do organizowania szkolnych obchodów święta i prosiło o nadsyłanie programów, które publikowało na stronie Bibserwisu Bibliotek Szkolnych Podlasia. W ramach współpracy z białostockim oddziałem Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich ogłaszano konkurs Librarum Primum na najciekawszy program - czytaj.
We wrześniowym numerze czasopisma Biblioteka w Szkole dostępny jest duży plakat (48 x 68 cm) autorstwa Katarzyny Surman-Pusz oraz relacje z 2023 r.
Portal Biblioteka. pl: "Zapraszamy do udziału w drugiej edycji ogólnopolskiego programu promującego czytanie oraz aktywność i wizerunek bibliotek. Jest skierowany do chętnych bibliotek szkolnych. Program ma za zadanie dostarczyć bibliotekom konkretne i w pełni przygotowane pomysły oraz materiały na cały rok szkolny. I edycję programu ukończyły 374 biblioteki szkolne, które oceniły go na 5,5 w 6-stopniowej skali. Aż 99% uczestników wyraziło chęć udziału w kolejnej edycji. Po ukończeniu programu biblioteka otrzyma (elektronicznie) certyfikat oraz indywidualną podstronę z wykazem zrealizowanych działań". Wymagania programowe - czytaj
Uwaga! Zapis do programu dostępny jest po zalogowaniu się, dla użytkowników z pełnym dostępem do portalu
