Aktualności

Spotkania z autorami regionalnymi w ramach 12. edycji projektu "Podlaskie Spotkania z Pisarzami"

O projekcie

Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Rada Oddziału w Białymstoku (strona www)  i  Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku zapraszają w listopadzie uczniów do udziału w spotkaniach autorskich z pisarzami regionalnymi. 

Z dziećmi szkół podstawowych spotkają się  - Krystyną Gudel  i Jakub Sosnowski . Z młodzieżą szkół średnich - prof. dr hab. Elżbieta Awramiuk i Marcin Silwanow. 

Prosimy o zgłaszanie się nauczycieli bibliotekarzy szkolnych do projektu  i wypełnienie formularza zgłoszeniowego  dostępnego na Platformie SNB . 

Informujemy, że organizowane spotkania muszą być opatrzone logo organizatorów oraz  plakatem zamieszczonym na stronach internetowych szkół, gdzie odbywają się wydarzenia.

W sali konferencyjnej CEN w Białymstoku odbędą się trzy spotkania z: 

 • Jakubem Sosnowskim - 21.11 o godz.10.00
 • Marcinem  Silwanowem - 21.11.  o godz.12.00 
 • prof. dr hab. Elżbietą Awramiuk - 30.11 godz. 13.00

O autorach

 • prof. dr hab. Elżbieta Awramiuk  -  Katedra Językoznawstwa Porównawczego i Stosowanego  Uniwersytetu w Białymstoku, kierownik Zakładu Stosowanego Językoznawstwa Polonistycznego.  Autorka książkiSto pytań do językoznawcy, czyli poważne odpowiedzi na niepoważne pytania (Białystok, Fundacja Sąsiedzi 2016). Polska Bibliografia Naukowa - nota

 • Marcin Silwanow -  ur. 1980 r., białostoczanin, absolwent VI LO i UwB. Pasjonat gór i historii Białegostoku. Lubi podróże w każdej formie, również te z książką w zaciszu domu. W wolnym czasie przechadza się ulicami miasta, poszukując miejsc i śladów minionych epok. Z zawodu  detektyw, autor kryminału z roku 2022 Warstwy podskórne - recenzja, Profil na Facebooku

 • Krystyna Gudel - poetka. Nauczycielka nauczania zintegrowanego i polonistka. Pracowała w Szkole Podstawowej w Zabielu, a następnie w Zespole Szkół w Jaświłach. Mieszka w Suchowoli. Laureatka wielu konkursów literackich. Jej wiersze publikowano w wydawnictwach pokonkursowych i almanachach. Pisze do kwartalnika "Biebrzański Szlakiem"o losach ludzi z czasów wojny. Interesują ją lokalne zwyczaje, obrzędy i tradycja ludowa. Należy do Nauczycielskiego Klubu Literackiego w Białymstoku i do Stowarzyszenia Autorów Polskich II Oddział w Warszawie.   Profil na Facebooku
  Wykorzystaj - 
  Informacje o autorce na Padlecie

 • Jakub Sosnowski  - „Wuj Krasnolud i Brama Opowieści” i "Wuj krasnolud, Pani Strach i Pan Złość" są jego pierwszymi książkami dedykowanymi dzieciom. Zawodowo zajmuje się słowem pisanym, komunikacją interpersonalną i działaniami z zakresu PR.  Również jest trenerem biznesu, wykładowcą na uczelniach wyższych w Polsce oraz prowadzi zajęcia “Projektowanie gier planszowych i karcianych”. Jest autorem trzech książek z zakresu komunikacji, tekstów literacko-naukowych, scenariuszy komiksów i gier dla dzieci. Jest stypendystą Prezydenta Miasta Białegostoku (2020 i 2021 r.) oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2021). Autor scenariuszy komiksów i przedstawienia teatralnego dla dzieci.  Strona www - http://kubasosnowski.pl/ , profil na Facebooku

Materiały promocyjne  pobrania 

KALENDARZ
< >
Grudzień 2022
2021 2022 2023
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
W tym dniu brak wydarzeń
W tym dniu brak wydarzeń
W tym dniu brak wydarzeń
W tym dniu brak wydarzeń
W tym dniu brak wydarzeń
W tym dniu brak wydarzeń
W tym dniu brak wydarzeń
W tym dniu brak wydarzeń
W tym dniu brak wydarzeń
W tym dniu brak wydarzeń
W tym dniu brak wydarzeń
W tym dniu brak wydarzeń
W tym dniu brak wydarzeń
W tym dniu brak wydarzeń
W tym dniu brak wydarzeń
W tym dniu brak wydarzeń
W tym dniu brak wydarzeń
W tym dniu brak wydarzeń
ROZWIŃ
ZWIŃ

„Sukces szkoły naszym celem” - to myśl przewodnia każdego działania podejmowanego przez pracowników Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku.

Współczesna edukacja oparta na społeczeństwie wiedzy wymaga twórczych, innowacyjnych rozwiązań w zakresie realizacji zadań statutowych placówki.

Wychodząc naprzeciw potrzebom środowiska oświatowego, proponujemy różnorodne działania edukacyjne, które umożliwiają doskonalenie kompetencji nauczycieli w sferze rozwoju osobistego i zawodowego.

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ