Drukuj

Patrzeć w tę samą stronę ..., czyli co katecheta wiedzieć powinien o rozwoju dzieci i młodzieży, aby tak właśnie było.

Rodzaj/formaKurs doskonalący
Obszar tematycznyReligia rzymskokatolicka
Liczba godzin12 godz.
OrganizatorJolanta Wysztygiel
Forma płatnaNie
Opis

Praca katechety jest bardzo twórczym procesem. Wymaga ciągłego wysiłku, kreatywności i dużej wiedzy.  Aby towarzyszyć  w rozwoju duchowym, trzeba zdawać sobie sprawę z możliwości dziecka i młodego człowieka na każdym etapie jego życia. Proponowany kurs daje możliwość przybliżenia wiedzy w ww. zakresie. Zapraszam chętnych katechetów, którzy chcieliby doskonalić swoje kompetencje w zakresie wiedzy o rozwoju dzieci i młodzieży. Kurs będzie odbywał się w formie trzech 4- godzinnych spotkań stacjonarnych. Planowane są następujące terminy: pierwsze spotkanie 12.10.2020 (poniedziałek), drugie 23.11.2020, trzecie 14.12.2020. Serdecznie zapraszam. Istnieje też możliwość stworzenia drugiej grupy biorącej udział w  3 również 4-godzinnych spotkań, ale online. Planowane terminy spotkań: pierwsze 20.10.2020 (wtorek), drugie 17.11.2020 (wtorek), 15.12. 2020 (wtorek). Również serdecznie zapraszam.

Program

1. Zabawa dobra na wszystko. Co katecheta wiedzieć powinien o rozwoju dziecka w wieku od 3 do 6 lat? W jaki sposób wykorzystać wiedzę z zakresu psychologii rozwojowej w pracy katechetycznej w przedszkolu?(4 godziny)

2. Idę do szkoły. Co katecheta wiedzieć powinien o rozwoju dzieci w wieku od 7 do 11 lat? W jaki sposób wykorzystać wiedzę z zakresu psychologii rozwojowej w pracy katechetycznej z dziećmi w klasach I- IV szkoły podstawowej? (4 godziny)

3. System wartości? Jaki? Co katecheta wiedzieć powinien o rozwoju dzieci i młodzieży w wieku od 11 do 15 lat. W jaki sposób wykorzystać wiedzę z zakresu psychologii rozwojowej w pracy katechetycznej z dziećmi i młodzieżą w klasach V- VIII szkoły podstawowej? (4 godziny)


Dostępne terminy

Brak wolnych terminów.

Powrót