Drukuj

Mindfulness w przedszkolu jako metoda pracy z dziećmi. Nowatorskie formy pracy z dzieckiem - "W poszukiwaniu drogi do świata dziecka"

Rodzaj/formaSieć współpracy i samokształcenia
Obszar tematycznyEdukacja wczesnoszkolna/wychowanie przedszkolne
Liczba godzin4 godz.
OrganizatorRenata Woroniecka
Forma płatnaNie
Opis

Podczas warsztatów zostanie przedstawiony  zestaw praktycznych ćwiczeń, dzięki którym nauczyciele będą mogli zwiększyć efektywność swojego nauczania. Ćwiczenia można wykorzystać podczas rozpoczęcia zajęć w nauczaniu początkowym jak i w klasach 5-8 zarówno na zajęciach wychowawczych, języku polskim, matematyce, fizyce czy lekcjach chemii.

Warsztat zawiera przedstawienie technik i praktycznych ćwiczeń takich jak:
• Brain gym – czyli tzw. gimnastyki dla mózgu, mającej na celu pobudzenie i synchronizację prawej i lewej półkuli mózgu, co w efekcie ma prowadzić do lepszej
koncentracji. Ćwiczenia, dzięki ich prostej formie można przeprowadzić w dowolnym miejscu i stosować je przed rozpoczęciem dowolnych zajęć z dziećmi (wykorzystujemy np. tylko dłonie i palce rąk).
• Pracy z oddechem i technik wizualizacyjnych – mających na celu wyciszenie i wzrost koncentracji i zwiększenie uważności u dziecka, a dzięki temu bardziej
efektywną pracę.
• Budowanie świadomości emocji, a poprzez to lepszego radzenia sobie z emocjami trudnymi i pielęgnowania emocji przyjemnych, rozwijanie tzw. EQ (inteligencji emocjonalnej) dziecka.

Warsztat prowadzony jest z wykorzystaniem narzędzi z naszego autorskiego programu zajęć  Super rockets- mindfulness, prowadzonego obecnie w placówkach przedszkolnych i szkolnych na terenie woj. podlaskiego.

 

Szkolenie odbywa się w ramach spotkań sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli wychowania przedszkolnego "Dookoła przedszkola", w tym roku pod hasłem - nowatorskie lub zapomniane formy pracy z małym  dzieckiem "W poszukiwaniu drogi do świata dziecka

Program

Dostępne terminy

Drugi semestr
TerminDrugi semestr
ProwadzącyRenata Woroniecka
Harmonogram
Miejsce szkoleniaSzkolenie online
RejestracjaZapisz się


Powrót