Drukuj

Nauka języka niemieckiego z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości.

Rodzaj/formaWarsztaty
Obszar tematycznyEdukacja językowa
Liczba godzin2 godz.
OrganizatorKrystyna Łuniewska
Forma płatnaNie
Opis

Oferta online Goethe-Institut może być wykorzystywana z powodzeniem do wspierania wszystkich umiejętności językowych. Co więcej, media elektroniczne nie tylko pomagają silnie motywować uczniów, ale są też przydatne dla dorosłych uczących się języka niemieckiego.

 

Na przykładzie aktualnej oferty Goethe-Institut w Warszawie będzie się można zapoznać z materiałami online z elementami rozszerzonej rzeczywistości. Wspólnie wypróbujemy materiały AR (Augmented Reality) do nauki słownictwa za pomocą kostek Merge Cubes.

Przed warsztatami prosimy o zapoznanie się z krótką "Instrukcją obsługi Merge Cube": https://www.goethe.de/resources/files/pdf217/goethe_institut_ulotki_a5_mergecubedepl-digital.pdf i zainstalowanie aplikacji "CoSpaces Edu" na swoim smartfonie lub tablecie: https://apps.apple.com/us/app/cospaces-edu/id1224622426 (IOS) https://play.google.com/store/apps/details?id=delightex.cospaces.edu&hl=es&gl=US (Android)

Możecie też Państwo obejrzeć krótki film "Samouczek - Merge Cube": https://www.goethe.de/ins/pl/de/spr/eng/eib/dim/mcu.html

Na naszych warsztatach wypróbujemy wspólnie materiały z rozszerzoną rzeczywistością dot. niemieckich miast, słownictwa z życia codziennego i przyjrzymy się jak został urządzony pokój nastolatka.

Prowadzący: Piotr Garczyński

Koordynator projektów medialnych w Goethe-Institut w Warszawie, regionalny koordynator ds. zastosowania mediów elektronicznych w nauczaniu języka niemieckiego, odpowiedzialny m.in. za koncepcje i tworzenie gier językowych online na potrzeby różnych projektów Goethe-Institut.

 

Program

Dostępne terminy

2022-09-26
Termin2022-09-26
Godzina15:30-17:00
ProwadzącyKrystyna Łuniewska
Harmonogram
Miejsce szkoleniaCentrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku
ul.Złota 4
15-016 Białystok
RejestracjaZapisz się


Powrót