Drukuj

Te co skaczą i fruwaja na zajęcia zapraszają - otwarte zajęcia edukacyjne

Rodzaj/formaBiblioteka - otwarte zajęcia edukacyjne
Obszar tematycznyPromocja czytelnictwa
Liczba godzin2 godz.
OrganizatorMałgorzata Kakareko-Wiszowata, Elzbieta Korzeniecka, Jolanta Bakier
Forma płatnaNie
Opis

Zapraszamy uczniów klas I-IV szkoły podstawowej na zajęcia podczas których, uczestnicy mają możliwość zapoznania się z różnymi gatunkami ptaków, oraz poznania ich cech i zwyczajów.

Podczas zajęć wykorzystujemy m.in teatrzyk kamishibai do prezentacji przysłów i porzekadeł dotyczących ptaków. Jest to świetna zabawa, która wzbudza kreatywne myślenie.  Dzieci naśladują również głosy ptaków i tworzą ,,ptasi koncert”. Podczas zajęć są wykorzystane  zdolności manualne uczniów, którzy metodą origami składają z papieru łabędzia. Ciekawostki o ptakach a także możliwość poznawania ptasich piór w sposób namacalny, wzbudzają wśród dzieci duże zainteresowanie. Uczestnicy zajęć, w formie zespołowej, rysują  Ptaka Cudaka, który następnie jest zaprezentowany w Galerii Skrzydlatych Cudaków.
Nauczyciele bibliotekarze, w sposób ciekawy i zabawny, przybliżają wiedzę na temat skrzydlatych „braci mniejszych”, z którymi człowiek współistnieje w przyrodzie.

Czas realizacji:  IX 2021 - VI 2022 r.

W celu umówienia się proszę o kontakt z koordynatorem  Panią Małgorzatą Kakareko-Wiszowatą ; mail: malgorzta.kakareko-wiszowata@cen.bialystok.edu.pl ; tel. 85 7327323 wew. 129

Program

Dostępne terminy

2022-09-01 — 2023-01-31
Termin2022-09-01 — 2023-01-31
Prowadzący
Harmonogram
Miejsce szkoleniaCentrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku
ul.Złota 4
15-016 Białystok
RejestracjaZapisz się


Powrót