Drukuj

Co zrobić, gdy nie wiadomo, co robić ?

Rodzaj/formaKonferencja
Obszar tematycznyWychowanie, profilaktyka, pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Liczba godzin6 godz.
OrganizatorRyszard Chodyniecki, Grażyna Łaniewska
Forma płatnaNie
Opis

Co zrobić, gdy nie wiadomo, co robić ?

AGRESJA I PRZEMOC W SZKOLE

Konferencja organizowana we współpracy z Kuratorium Oświaty w Białymstoku,

23.09.2022 r. w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku

Podczas konferencji wystąpienia znanych i lubianych przez nauczycieli prelegentów, możliwość zadawania pytań.

Prelegenci:

Jakub Kołodziejczyk - Psycholog, doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu. Pracuje jako adiunkt na Uniwersytecie Jagiellońskim (Instytut Spraw Publicznych) i kieruje Niepublicznym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli „Sophia”. Jego zainteresowania naukowe związane są z kooperacją w ramach zespołów pracowniczych i współpracą międzyinstytucjonalną, psychologią w zarządzaniu, zarządzaniem edukacyjnym, profilaktyką i ewaluacją. Prowadzi zajęcia o tematyce psychologicznej dla nauczycieli, wychowawców, psychologów i pedagogów, autor i realizator warsztatów poświęconych: systemowej profilaktyce, radzeniu sobie z zachowaniami agresywnymi uczniów, tworzeniu systemów zapobiegania agresji i przemocy w szkole, dyscyplinie w klasie i wielu innych. Współautor programu profilaktyki selektywnej Program Nauki Zachowania. Autor artykułów i książek poświęconych problematyce profilaktyce, promocji zdrowia, agresji i przemocy w szkole i pracy nad dyscypliną w klasie.

Jacek Pyżalski - Profesor na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zainteresowania badawcze związane z zagadnieniami: agresji elektronicznej, nowych mediów, komunikacji w szkole, promocji zdrowia, cyberprzemocy wśród młodzieży. Pomysłodawca, kierownik i wykonawca ponad sześćdziesięciu międzynarodowych i krajowych projektów badawczych. Autor licznych publikacji. Pedagog, mediator sadowy, trener w obszarze komunikowania i trudnych zachowań oraz ekspert w edukacji medialnej. Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej. Członek Rady Centrum Edukacji Obywatelskiej. Specjalista Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk. 

 

Program

Program konferencji

10.00 - Rozpoczęcie konferencji - Ryszard Chodyniecki - Dyrektor Centrum Edukacji Nauczyciel w  Białymstoku

10.05  - Wystąpienie Pani Beaty Pietruszki - Podlaskiego Kuratora Oświaty

10.10 - Agresja – czy wszyscy i zawsze rozumiemy ją tak samo – dr Jakub Kołodziejczyk ( Uniwersytet Jagielloński, Kraków)

11.10 - Zasady i metody pracy w sytuacjach trudnych wychowawczo - prof. dr hab. Jacek Pyżalski ( Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)

12.10-12.30 – przerwa

12.30 - cd. Zasady i metody pracy w sytuacjach trudnych wychowawczo - prof. dr hab. Jacek Pyżalski  (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)

13.30 - Tworzenie systemu wychowawczego szkoły – z doświadczeń praktyka – dr Jakub Kołodziejczyk  (Uniwersytet Jagielloński, Kraków)

14.30 – Oferta szkoleniowa Centrum Edukacji Nauczyciel w Białymstoku, zakończenie konferencji


Dostępne terminy

2022-09-23
Termin2022-09-23
Godzina10.00
SalaSala 15 - konferencyjna   -   godz. 09:00
ProwadzącyDr Jakub Kołodziejczyk, Prof. dr hab. Jacek Pyżalski
Harmonogram

23 września  2022 r. ( piątek)
w godz. 10.00-14.30

 

Miejsce szkoleniaCentrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku
ul.Złota 4
15-016 Białystok
RejestracjaZapisz się   zapisy na listę rezerwową


Powrót