Drukuj

„Budowa kwiatu” - praktyczne sposoby przygotowania materiałów rozwojowych do edukacji przyrodniczej według M. Montessori

Rodzaj/formaWarsztaty
Obszar tematycznyEdukacja wczesnoszkolna/wychowanie przedszkolne
Liczba godzin3 godz.
OrganizatorRyszard Chodyniecki
Forma płatnaNie
Opis

Serdecznie zapraszamy nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz edukacji wczesnoszkolnej do udziału w warsztatach. Celem spotkania jest poznanie zasad konstruowania pomocy rozwojowych zgodnie z metodą Montessori oraz samodzielne wykonanie materiałów do wykorzystania w codziennej pracy z dziećmi /uczniami. Będzie to okazja do zaprezentowania następujących pomocy rozwojowych Montessori: komody botanicznej i puzzli botanicznych oraz wariantów pracy. Z pewnością znajdziemy czas na wymianę doświadczeń i rozmowę, integrację środowiska nauczycieli Montessori oraz osób pragnących poznać alternatywne formy i metody pracy.

Szczegółowe opisy instruktorek pedagogiki Marii Montessori:
Agnieszka Dzierka - wykładowca i instruktor na kursach w zakresie pedagogiki Marii Montessori. Od ponad 20 lat zajmuje się szkoleniami nauczycieli i wychowawców. Posiada międzynarodowe uprawnienia do prowadzenia kursów, wydane przez Montessori Landesverband NRW e. V. w Niemczech. Ukończyła międzynarodowy kurs Montessori dla wychowawców i nauczycieli akredytowany przez AMI (Międzynarodowe Stowarzyszenie Montessori).
Nauczyciel dyplomowany, praktyk z wieloletnim doświadczeniem pracy w oświacie, głównie jako pedagog Montessori (aktualnie nauczyciel przedszkola - Przedszkole Samorządowe nr 36 im. Marii Montessori w Białymstoku; pracowała również jako nauczyciel klas 1-3, kierownik świetlicy szkolnej, dyrektor pedagogiczny żłobka Montessori).
Bierze czynny udział w kongresach, konferencjach, warsztatach organizowanych przez krajowe oraz międzynarodowe instytucje Montessori, dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, prezentuje tam autorskie materiały inspirowane pedagogiką montessoriańską. Posiada doświadczenie i uprawnienia do pracy z dziećmi z autyzmem, specjalizuje się w tej dziedzinie. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, zdobywa i uzupełnia swoją wiedzę, szkoli się biorąc udział w znaczących wydarzeniach montessoriańskich oraz innych kursach i warsztatach. Członek Polskiego Stowarzyszenia Montessori. Prezes Fundacji Kto Mi Dał Skrzydła

Monika Mariola Kondracka - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Leonarda Prystroma w Tołczach. Wykładowca akademicki na Wydziale Nauk o Wychowaniu - Uniwersytet w Białymstoku (Katedra Pedagogiki Specjalnej i Działań Twórczych - Pracownia Pedagogiki Inkluzyjnej), prowadzi zajęcia w zakresie metodyki pracy z osobami z lekką niepełnosprawością intelektualną.
Absolwentka Pedagogiki Wczesnoszkolnej Uniwersytetu Warszawskiego (Filia Białystok), specjalista w zakresie oligoferenopedagogiki oraz edukacji i rewalidacji osób z autyzmem. Posiada bogate doświadczenie jako praktyk i pedagog Montessori w zakresie wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, pracowała również w nadzorze pedagogicznym jako wizytator Kuratorium Oświaty w Białymstoku oraz konsultatnt w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku.
Założycielka i wiceprezes Fundacji Kto Mi Dał Skrzydła. Posiada międzynarodowy dyplom wychowawców Montessori akredytowany przez AMI (Międzynarodowe Stowarzyszenie Montessori) oraz liczne kursy doskonalące w obszarze koncepcji wychowania M. Montessori.Autorka artykułów dotyczących metody Marii Montessori, od wielu lat dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem prowadząc warsztaty, kursy, szkolenia z zakresu metody Montessori w Polsce i za granicą. Członek Polskiego Stowarzyszenia Montessori

Program

Dostępne terminy

2024-04-18
Termin2024-04-18
SalaSala 103   -   godz. 16:30
ProwadzącyAgnieszka Dzierka, Monika Mariola Kondracka
Harmonogram

Warsztaty rozpoczynają się o godz. 16:30 i zakończą o 19:00 w sali 103 (I piętro) 

Miejsce szkoleniaCentrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku
ul.Złota 4
15-016 Białystok
RejestracjaZapisz się   zapisy na listę rezerwową


Powrót