AKTUALNOŚCI

Agnieszka Tyszka i Zofia Piłasiewicz w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku

Spotkanie autorskie z Agnieszką Tyszka

W dniu 15.10.2019 r. mieliśmy przyjemność gościć w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, na spotkaniu autorskim, Panią Agnieszkę Tyszkę, autorkę bajek, opowiadań, powieści, a także słuchowisk radiowych oraz scenariuszy teatralnych. Pani Agnieszka jest seria książek dla dzieci młodszych pisarki, „Zosia z ulicy Kociej”. Z lektur adresowanych do młodzieży popularnością cieszą się książki: „Wyciskacz do łez”, „Smażone tablety” czy ”Nawijka na skajpie”.

Od początku, Pani Agnieszka starała się uaktywnić licznie zgromadzoną publiczność, zadając pytania. W dalszej części to uczniowie zadawali pytania pisarce, miedzy innymi: o drogę zawodową, w jaki sposób rozpoczęła przygodę z pisaniem, czy też - skąd czerpie inspirację do swoich książek.

Po oficjalnej części spotkania uczniowie mieli możliwość uzyskania od autorki autografu.

Zdjęcia:  http://www.cen.bialystok.pl/biblioteka/aktualnosci?id/600/spotkanie-autorskie-z-agnieszka-tyszka-podlaskie-spotkania-z-pisarzami

 Spotkanie autorskie z Zofią Piłasiewicz 

Gościem 10. edycji Podlaskich Spotkań z Pisarzami w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku 15 października 2019 roku, była Zofia Piłasiewicz, psycholog, podróżnik, autorka książek i licznych artykułów prasowych związanych z podróżami i nie tylko, współautorka Literackiego Atlasu Polski oraz tekstów do albumów: Kanał Augustowski, Rospuda. Piłasiewicz jest również poetką i fotografem. Pasje, w których się spełnia, przynoszą jej satysfakcję i sukcesy. Największą popularność przyniosły jej książki, opisujące miejsca, które odwiedziła: Syberyjski sen. Opowieść bezdrożna; GruzjaW pół drogi do niebaPodróż.

Spotkanie prowadzone było w formie pytań zadawanych przez osoby prowadzące oraz publiczność. Autorka prezentowała slajdy, przedstawiające kraje, w których była. Młodzież interesowało, w jaki sposób pisarka nawiązuje kontakt z tubylcami, jak przygotowuje się do podróży, skąd pozyskuje fundusze na swoje wyprawy. Oczywiście nie zabrakło pytań dotyczących kultury i obyczajów oraz przygód, które wzbudzały najwięcej emocji wśród publiczności. Stwierdziła, że posiada “gen” podróżnika, który pozwala jej przekraczać granice i pokonywać przeszkody. Zachęcała młodych ludzi do poszukiwania pasji. Powiedziała, że najważniejsze dla niej jest spotkanie z drugim człowiekiem, toteż po części oficjalnej, długo jeszcze trwały rozmowy w ciepłej atmosferze, połączone z podpisywaniem książek. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z białostockich szkół średnich oraz nauczyciele.

Zdjęcia:  http://www.cen.bialystok.pl/biblioteka/aktualnosci?id/599/spotkanie-autorskie-z-zofia-pilasiewicz-podlaskie-spotkania-z-pisarzami