Aktualności

Podlaski #1Lib1Ref

#Biblioteka 2024-01-12

Zapraszamy bibliotekarzy  województwa podlaskiego do udziału w akcji Podlaski  #1Lib1Rref.

W Białymstoku spotykamy się 24  stycznia o godz. 9.00 w siedzibie Centrum Edukacji Nauczycieli, przy ulicy Złotej 4 (sala 203, II piętro).  Szkolenie poprowadzi wikipedysta pan Grzegorz  Zalewski.

Prosimy o rejestrację  - Zapisz się

Głównym organizatorem wydarzenia  #1Lib1Ref (= ang. 1 librarian, 1 reference, pol.: 1 bibliotekarz, 1 przypis) jest  stowarzyszenie Wikimedia Polska (WMPL), które zaprasza bibliotekarzy w dniach 15 stycznia  - 5 lutego 2024 roku,  do wspólnego uzupełniania  haseł o przypisy w  Wikipedii i wybranych projektach siostrzanych. 

W tym roku rozpoczęcie akcji nastąpi 15 stycznia 2024 o godz.14.00 podczas otwartego szkolenia online. Krótkie wprowadzenie do edytowania Wikipedii pod kątem uźródłowienia haseł poprowadzi wikipedystka Klara Sielicka-Baryłka. Po tym ważnym wstępie, zabieramy się za dodawanie przypisów do haseł w Wikipedii.  Przed spotkaniem prosimy o: założenie konta na Wikipedii (jak założyć konto: filmik, tekst) oraz przygotowanie źródeł tradycyjnych i on-line dotyczących tematów haseł, które chcecie uzupełniać (filmik jak dodawać przypisy). Spotkanie będzie dostępne pod adresem: 

------

Strona wydarzenia: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:1Lib1Ref/Wydarzenia .

Wydarzenie na Facebooku: https://fb.me/e/1duXXetD2

 Wikiprojekt:Biblioteka: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikiprojekt:Biblioteka 

 

Do zobaczenia!

Magdalena Kraszewska, Olga Topolewska - koordynatorki akcji