Nowości wydawnicze

Książka miesiąca


Mózg ćwiczy czyli Jak utrzymać umysł w dobrej formie / Kaja Nordengen ; przełożyła Milena Skoczko. Kaja Nordengen ; przełożyła Milena Skoczko. - Wydanie pierwsze. - Warszawa : Wydawnictwo Marginesy, 2019.

Mózg, podobnie jak wszystkie pozostałe części naszego ciała, należy ćwiczyć. A Kaja Nordengen daje proste wskazówki: w drodze do pracy wysiądź na wcześniejszym przystanku, umyj zęby ręką, której normalnie w tym celu nie używasz (lub wystukaj esemesa drugim kciukiem!), naucz się pięciu słówek w języku, którego nie znasz, naucz się obsługiwać nowy gadżet kuchenny, odnajdź drogę bez pomocy nawigacji i zmierz się z testami na inteligencję. A do tego poznaj porady i triki ekspertów, między innymi szachowego guru Hansa Olava Luhluma.

Gdy uczymy się nowych rzeczy, przełamujemy nawyki, odbiegamy od codziennej rutyny i stawiamy przed sobą nawet drobne wyzwania, w naszym mózgu tworzą się nowe połączenia między komórkami. To dzięki nim macie lepszą pamięć, wysypiacie się, chronicie przed demencją… i jesteście mądrzejsi!

W książce znajdziecie trzydziestodniowy program treningowy dla mózgu, a w nim nie tylko proste (i kilka trudnych!) ćwiczenia, ale także praktyczne wskazówki dotyczące technik treningowych. To prawdziwa siłka mózgu!

Kaja Nordengen (ur. 1987) – lekarka specjalizująca się w neurologii. Mózg fascynował ją zawsze. Badania nad komunikacją między komórkami nerwowymi w mózgu prowadziła równolegle ze studiami medycznymi. Odkąd obroniła pracę doktorską, dzieli się swoim zachwytem nad mózgiem, prowadząc wykłady i szkolenia. Wykłada na uniwersytecie w Oslo.

Najlepiej sprzedająca się książka non-fiction w Norwegii w 2018 roku.

źródło opisu i okładki: https://www.taniaksiazka.pl/mozg-cwiczy-czyli-jak-utrzymac-umysl-w-dobrej-formie-kaja-nordengen-p-1230354.html?abpid=1317&abpcid=11&bb_id=616&bb_coid=74224314&abpar1=button3&abpar2=4886208.0.&abpar3=aHR0cHM6Ly93d3cuZ29vZ2xlLmNvbS8%3D&utm_source=pp&utm_medium=cps&utm_campaign=ads4books