Aktualności

Galeria Na Złotej: Kalejdoskop - prace plastyczne Katarzyny Wołkowyckiej

Kalejdoskop - prace plastyczne Katarzyny Wołkowyckiej

Wystawa "Kalejdoskop" prezentuje fascynujący świat abstrakcji, w którym artystyczne dzieła wykonane techniką akrylową, polegającą na miksowaniu mediów takich jak : tusze, akryle przedstawiające wielobarwne kompozycje.

Wystawa "Kalejdoskop" nie tylko stanowi artystyczne wyzwanie dla zmysłów, ale także inspiruje do refleksji nad współczesnymi wyzwaniami edukacyjnymi, zachęcając do otwartego dialogu i zrozumienia w kontekście różnorodności kulturowej.

Katarzyna Wołkowycka 
ukończyła pedagogikę kulturalno-oświatową na  Uniwersytecie Warszawskim oraz studia podyplomowe w zakresie sztuki, malarka, plastyk, pedagog z wieloletnim doświadczeniem.
Współpracowała z Fundacją Edukacji i Twórczości , prowadząc warsztaty plastyczne z wielokulturowości oraz warsztaty plastyczne nawiązujące do repertuaru opery . Autorka kompozycji plastycznych, grafik publikowanych w czasopiśmie „Kartki”, ilustratorka książek dla dzieci „Kubajki”, „Od cudu”, „Dziewczynka z chmurką”, ilustratorka programu edukacyjnego do musicalu „Korczak” wystawianego przez Operę i Filharmonie Podlaską.

Obecnie Pani Katarzyna pracuje jako nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 9 im. 42 Pułku Piechoty w Białymstoku. 

Wernisaże :

„Drobnomieszczanka w czerwonej sukience” – Białystok, Izba Lekarska (2009), Salon Literacki w Łomży (2009) oraz w „Bohemie” w Supraślu (2009), „Kobiety i koty” Zabłudów Dom Kultury oraz WOAK Białystok „Spodki”, (2009, „Kobiety Sztandary” – w Dom Żaka w Lublinie  na UMCS,  „Anioły z autobusu” – Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego Galeria Samorządowa (2009) oraz w galerii Hall w Domu Kultury w Drohiczynie, WOAK „Ilustracje” (2015), Książnica Podlaska, „Człowiek XX wieku” (2016) w Domu Polskim  w Dublinie (2009).

Termin wystawy: kwiecień - maj 2024