Aktualności

Noc bibliotek 2021

#Biblioteka 2021-10-05

9 października 2021 roku Biblioteka Pedagogiczna CEN w Białymstoku wzięła udział w VII edycji ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Akcja ta – wielkie święto bibliotek i czytania - w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania ze swoich zbiorów. Tej szczególnej nocy zaproponowano wiele atrakcji, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Nasza placówka otworzyła tę noc prezentacją historii powstania biblioteki pedagogicznej. Została ona przedstawiona w niezwykle zabawny i ciekawy sposób, co wpłynęło na dobrą atmosferę i samopoczucie zgromadzonych gości.

Tegorocznej edycji towarzyszyło hasło „Czytanie wzmacnia”, dlatego też pracownicy biblioteki przygotowali interesująca wystawkę nowości wydawniczych zatytułowaną „Czytanie wzmacnia…serce… umysł… ciało…” Zaprezentowane książki szybko zlazły się na kontach przybyłych czytelników. ” Ogromnym zainteresowaniem cieszył się także „Kalejdoskop podręczników XX wieku” przy którym niejedna osoba z sentymentem i rozrzewnieniem sięgała po znane sobie okładki i tytuły poszczególnych podręczników

Nasi czytelnicy mogli także zwiedzać niedostępne na co dzień zakamarki biblioteki.

Nasi goście aktywnie włączali się do proponowanych przez nas gier i zabaw. Szczególnym powodzeniem cieszyły się „Tytułu a`la kalambury. „Strzałem w 10” okazała się przygotowana mini fotobudka z mnóstwem dodatków i akcesoriów. Wybór gadżetów był tak ogromny, że każdy z przybyłych gości znalazł sposób, aby utrwalić tę szczególną noc za pomocą niezapomnianych zdjęć. Niesłabnącym powodzeniem cieszyła się możliwość „ubrania się w książkę” – czyli sleeveface. Najmłodszym uczestnikom zespół biblioteczny prezentował ciekawe bajki za pomocą teatrzyku kamishibai.

Uczestnicy Nocy Bibliotek mogli nabrać „mocy” słuchając opowiadań i bajek.