Galeria "Na Złotej"

Niech „... twoja aktywność inspiruje innych by więcej marzyć, więcej się uczyć, więcej działać i stawać się kimś więcej ...”John Quincy Adams

 

Galeria  Na Złotej to projekt, którego nadrzędnym celem jest prezentacja twórczości dzieci i młodzieży inspirowanej oraz kierowanej pomysłami kreatywnych nauczycieli, realizujących ciekawe, nowatorskie programy edukacyjne. Oferta skierowana jest również do studentów oraz osób chcących zaprezentować swój dorobek artystyczny.

Prace (plakaty, zdjęcia, prace plastyczne itp.) będą eksponowane w siedzibie CEN przez okres 2 miesięcy. Zamieszczone zostaną też w wersji elektronicznej na stronie internetowej biblioteki. Przekazywane materiały powinny zawierać informacje dotyczące : autora i tematu wystawy, danych adresowych placówki.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy w projekcie.

Kontakt: ul. Złota 4, 15 - 016 Białystok, tel. 85 - 732 98 67, 85 - 732 98 69 wew. 109 (Małgorzata Kakareko - Wiszowata)

 

 

Galeria Na Złotej: Zimowe klimaty - wystawa fotografii młodzieży z Bursy Szkolnej w Białymstoku Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 w Białymstoku

 Zimowe klimaty

Autorami zdjęć prezentowanych na wystawie pt. ,,Zimowe klimaty” jest młodzież z Bursy Szkolnej w Białymstoku Zespołu Placówek  Oświatowych nr 1 w Białymstoku. Prezentowane prace ukazują zimowe piękno naszego rodzimego krajobrazu, naszej ,,małej ojczyzny”. Możemy dostrzec jak cierpliwość łączy się z wnikliwością obserwacji przyrody i sprzyja rozwijaniu ich zamiłowań, które wymagają czasu i skupienia. Pokazują oblicze zimy, dzielą się zachwytem nad jej pięknem.

Autorzy wystawy stwarzają nam okazję zobaczenia zimy jako zaskakującej i pomysłowej. Fotografie odsłaniają przyrodę, która nas zdumiewa, oczarowuje, sprawia, że uważniej patrzymy na świat wokół siebie, skupiamy się na dziełach, które tworzy mróz– artysta. Dlatego pozwólmy sobie na tę chwilę skupienia i zachwytu nad światem, który roztacza swoje uroki uchwycone przez wprawne oko naszych artystów.

Mając nadzieję, że wystawa dostarczy zwiedzającym wielu zachwytu i wzruszeń, serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia i ciepłego spojrzenia na tę właśnie porę roku.

Zapraszamy do obejrzenia WIRTUALNEJ WYSTAWY

Termin wystawy: luty -marzec 2021