Te to skaczą i fruwają – na zajęcia zapraszają

Zapraszamy uczniów klas I-IV szkoły podstawowej na zajęcia podczas których, uczestnicy mają możliwość zapoznania się z różnymi gatunkami ptaków, oraz poznania ich cech i zwyczajów.

Podczas zajęć wykorzystujemy m.in teatrzyk kamishibai do prezentacji przysłów i porzekadeł dotyczących ptaków. Jest to świetna zabawa, która wzbudza kreatywne myślenie.  Dzieci naśladują również głosy ptaków i tworzą ,,ptasi koncert”. Podczas zajęć są wykorzystane  zdolności manualne uczniów, którzy metodą origami składają z papieru łabędzia. Ciekawostki o ptakach a także możliwość poznawania ptasich piór w sposób namacalny, wzbudzają wśród dzieci duże zainteresowanie. Uczestnicy zajęć, w formie zespołowej, rysują  Ptaka Cudaka, który następnie jest zaprezentowany w Galerii Skrzydlatych Cudaków.
Nauczyciele bibliotekarze, w sposób ciekawy i zabawny, przybliżają wiedzę na temat skrzydlatych „braci mniejszych”, z którymi człowiek współistnieje w przyrodzie.

Czas realizacji:  IX 2020 - VI 2021 r.

W celu umówienia się proszę o kontakt z koordynatorem  Panią Małgorzatą Kakareko-Wiszowatą ; mail: malgorzta.kakareko-wiszowata@cen.bialystok.edu.pl ; tel. 85 7327323 wew. 129