AKTUALNOŚCI

Relacje ze spotkań autorskich z Jakubem Sosnowskim

W ramach 12 edycji projektu czytelniczego "Podlaskie spotkania z pisarzami" odbyły się organizowane przez nauczycieli bibliotekarzy spotkania w szkołach:

Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. J. Twardowskiego w Białymstoku

Spotkanie autorskie z Jakubem Sosnowskim - 17 listopada 2022r.

Gościem XII edycji Podlaskich Spotkań z Pisarzami był pan Jakub Sosnowski, który odwiedził naszą szkołę 17 listopada. W spotkaniu uczestniczyło 108 uczniów klas II-V oraz 8 nauczycieli.

Pisarz interesująco opowiadał o swojej twórczości, zdradził tajemnicę dalszych planów pisarskich oraz prezentował dwie książki: „Wuj krasnolud i Brama Opowieści”, „Wuj krasnolud, Pani Strach i Pan Złość”.

Na koniec spotkania autor podpisywał książki, dedykacje ozdabiał rysunkami wuja krasnoluda. Po spotkaniu udzielił wywiadu uczniom klasy 4a w bibliotece szkolnej. 

Źródło: https://sp2bialystok.edupage.org/

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Izabeli Branickiej w Białymstoku

Spotkanie autorskie 

9 listopada 2022r. w naszej czytelni gościł pan Jakub Sosnowski, autor książek dla dzieci, takich jak: „Wuj Krasnolud i Brama Opowieści” oraz „ Wuj Krasnolud, Pani Strach i Pan Złość”. Przeczytał fragment swojej książki, opowiedział o pomysłach na następne powieści, odpowiadał na pytania czwartoklasistów i rozdawał autografy.

Dla uczniów było to ciekawe spotkanie, ponieważ w szkole czytają oni utwory autorów, którzy żyli w dawnych czasach i mieszkali gdzieś daleko. Natomiast tutaj mogli zobaczyć żywego, sympatycznego pisarza i do tego urodzonego i mieszkającego w Białymstoku! 

W zbiorach naszej biblioteki znalazły się dwie książki Jakuba Sosnowskiego z dedykacjami dla naszych czytelników. Zachęcamy do ich przeczytania!

Źródło: https://www.sp10.bialystok.pl/

Szkoła Podstawowa nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku

Spotkanie autorskie z Jakubem Sosnowskim

23 listopada odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie autorskie. Klasy piąte gościły pana Kubę Sosnowskiego, autora serii książek o Wuju Krasnoludzie.

Literatura dziecięco-młodzieżowa, jak powiedział autor, to ogromne wyzwanie dla pisarza. Skupienie uwagi, zainteresowanie i rozbawienie czytelnika oraz rozwijanie wyobraźni dzieci - to trudne zadania. Książki, których bohaterką jest Emka i jej wuj, odwołują się do najlepszych tradycji literatury dziecięcej. Uczniom spodobały się opowieści pisarza i fragment książki, który został odczytany. Pytaniami dali wyraz zainteresowania warsztatem pisarskim i dalszymi planami autora. Część uczniów zaopatrzyła się w książki, które pan Jakub Sosnowski podpisał. Książki z autografem i autorskim rysunkiem pisarza wzbogacą również naszą szkolną bibliotekę.

Spotkanie odbyło się w ramach 12. edycji projektu ,,Podlaskie spotkania z pisarzami" organizowanego przez Radę Oddziału Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich w Białymstoku i Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku. Projekt wpisuje się w Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 realizowany w tym roku szkolnym w naszej szkole.

Źródło: https://sp43.edu.bialystok.pl/

Szkoła Podstawowa nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku

Spotkanie  autorskie z pisarzem Sosnowskim

Dnia 15.11.2022 r. w naszej szkole odbyły się dwa spotkania autorskie z pisarzem i kulturoznawcą p. Jakubem Sosnowskim. Imprezy czytelnicze zostały przeprowadzona w ramach Podlaskich Spotkań z Pisarzami. Wszystkich zebranych powitała wicedyrektor szkoły p. Justyna Mnich.

W pierwszym spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas: 0, 2 c, 3 b, 3 c wraz z wychowawcami. W drugim wzięli udział uczniowie z klas: 4 b, 4 c, 5 a, wychowawcy i nauczyciele.

Spotkania autorskie poprowadziła p. Alina Borowska. Składały się one z dwóch części. W pierwszej pisarz ciekawie opowiadał o swojej twórczości, prezentował książki: „Wuj krasnolud i Brama Opowieści”, „Wuj krasnolud, Pani Strach i Pan Złość” oraz czytał obszerne ich fragmenty. Zachęcał dzieci i młodzież do czytania, rozwijania swoich zainteresowań i pasji.

W drugiej części spotkania autor odpowiadał na liczne pytania uczniów, podpisywał książki, dedykacje ozdabiał rysunkami wuja krasnoluda. Na koniec imprezy czytelniczej wicedyrektor szkoły p. Justyna Mnich podziękowała p. Jakubowi Sosnowskiemu za przybycie i bardzo wartościowe spotkania. Uczniowie nagrodzili pisarza długimi brawami.

Źródło: https://sp47.bialystok.pl/

Szkoła Podstawowa nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi im. Św. Jana Pawła II w Białymstoku

Film:  https://www.facebook.com/