AKTUALNOŚCI

Relacja ze spotkania autorskiego z Zofią Olek Redlarską

Spotkanie odbyło się w  bibliotece Szkoły Podstawowej nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi im. Św. Jana Pawła II w Białymstoku w ramach 12 edycji projektu czytelniczego "Podlaskie spotkania z pisarzami".  Nauczyciele bibliotekarze przygotowali film ze spotkania  https://www.facebook.com/

W uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku. Dorota Jabłońska - nauczyciel bibliotekarz, zamieściła na stronie swojej szkoły poniższą informację o spotkaniu.

 

Spotkanie autorskie z Zofią Olek-Redlarską

14 listopada uczniowie z aktywu bibliotecznego mieli przyjemność uczestniczyć we wspaniałym spotkaniu autorskim z panią Zofią Olek-Redlarską.

Z autorką wierszy dla dzieci (a jednocześnie pracownikiem naukowym Uniwersytetu w Białymstoku) mogliśmy się spotkać dzięki gościnności biblioteki szkolnej SP 45 w Białymstoku, która zaprosiła poetkę w ramach 12. edycji projektu białostockiego oddziału TNBSP ,,Podlaskie spotkania z pisarzami".

Pani Olek-Redlarska współpracuje również z naszą szkołą, jako jurorka w Wojewódzkim Konkursie Literackim ,,Wiersze z szuflady", który od lat organizujemy. Zawsze emanuje ciepłem i dobrocią, ujmując uczestników wielką empatią.

I tym razem uczniów z aktywu bibliotecznego w 100 procentach uwiodła magiczna atmosfera stworzona przez (przede wszystkim) poetkę, ale i organizatorów. Prawie namacalnie dało się odczuć obecność Aniołów Pokoju i Opieki, które już na zawsze mają pozostać z czytelnikami ,,Portretów imion", ,,Chmurek i humorków" czy ,,Zadziwień". Nie zabrakło wspomnień łobuzerskich figli prosto spod trzepaka i... deklaracji pierwszych miłości. No, działo się.

Po spotkaniu nadszedł czas zdjęć, autografów i prywatnych rozmów z poetką. Niektóre czytelniczki za nic nie chciały rozstać się z autorką ,,Niebieskich kapeluszy". Jednak jak zawsze - w końcu trzeba było wrócić do prozy życia...

Źródło: https://sp43.edu.bialystok.pl/