AKTUALNOŚCI

Podsumowanie konkursów: "Czytanie jest the best!" i "Z postaciami literackimi przez epoki: komiks inspirowany lekturą"

W dniu 29 maja o godzinie 9.00 w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku (sala nr 103, I piętro) odbyło się  uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom i finalistom konkursów:

  1. Czytanie jest the best!  - konkurs koordynowała Dorota Jabłońska, nauczyciel bibliotekarz SP 43 w Białymstoku, wiceprezes owarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich RO w Białymstoku;
  2. Z postaciami literackimi przez epoki: komiks inspirowany lekturą - konkurs koordynowała Magdalena Kraszewska, konsultant ds, edukacji artystycznej i promocji czytelnictwa.

Na uroczystości był obecny Pan Tomasz Samojlik, który objął honorowym patronatem konkurs o komiksie, a jego twórczość  była też przedmiotem konkursu towarzyszącego 10. Targom Książki w Białymstoku. 

Nagrody wręczali również: Anna Kondracka - prezes Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich RO w Białymstoku, Andrzej Kalinowski - prezes Fundacji Sąsiedzi, główny organizator  białostockich Targów Książki oraz  Jowita Wiśniewska z Galerii Sleńdzińskich w Białymstoku. 

Relacje można dodatkowo obejrzeć  na stronie :

Serdecznie gratulujemy uczniom i  ich opiekunom.

Autor zdjęć: Alicja Juszkiewicz, nauczyciel bibliotekarz CEN w Białymstoku