AKTUALNOŚCI

Relacje ze spotkań z Krystyną Gudel

W ramach 12 edycji projektu czytelniczego "Podlaskie spotkania z pisarzami" odbyły się spotkania organizowane przez nauczycieli bibliotekarzy w szkołach:

Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Białymstoku

8 grudnia 2022 r. w ramach Podlaskich Spotkań z Pisarzami organizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną CEN w Białymstoku, biblioteka szkolna SP Nr 11 miała zaszczyt gościć niezwykłą poetką dla dzieci Panią Krystynę Gudel.

Pani Krystyna Gudel jest emerytowaną nauczycielką nauczania zintegrowanego i polonistką. Jest też laureatką wielu konkursów literackich. Jej wiersze publikowano w wydawnictwach pokonkursowych, należy do Nauczycielskiego Klubu Literackiego w Białymstoku.

Pani Krystyna zaprezentowała naszym uczniom z klas: 1es, 1ds, „0”, 1a, 1c swoje utwory z tomiku Spacery kota Mateusza i inne wiersze. Niewątpliwą atrakcją było odczytanie przez autorkę wierszy z imionami dzieci zaproszonych na spotkanie. Każde dziecko usłyszało rymowaną historyjkę o sobie, a później otrzymało ją na pamiątkę. Poetka zaskoczyła uczestników swoją niezwykłą pasją – kolekcjonowaniem ołówków z różnych regionów Polski oraz całego świata. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały zbiory oryginalnych ołówków i słuchały historii dotyczących ich pochodzenia. Ołówki wystąpiły też w roli aktorów podczas zabawnej prezentacji jednego z wierszy poetki.

Inną pasją Pani Krystyny jest podpatrywanie przyrody i robienie fotografii, szczególnie ptakom. Uczniowie mieli okazję obejrzeć niektóre ze zdjęć poetki oraz poznać lub przypomnieć sobie gatunki ptaków, które z powodzeniem możemy zaobserwować w naszym regionie. Zwierzęta są szczególnie lubianymi bohaterami utworów Pani Krystyny, w tomiku wierszy Spacery kota Mateusza i inne wiersze, który możecie wypożyczyć w bibliotece, znajdziecie m.in. historię o łosiu, jeżu, trzmielu i muszce czy tytułowym kocie Mateuszu.

Atmosfera podczas trzech spotkań z dziećmi była ciepła, pełna życzliwości i ogólnego zaciekawienia. Uczestnicy wyszli uśmiechnięci i zadowoleni.J

Z pewnością Pani Krystyna będzie częstszym gościem w przyjaznych progach naszej szkoły!

Źródło: https://sp11.edu.bialystok.pl/

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku

Spotkanie z poetką Panią Krystyną Gudel

29.11.2022 r w naszej szkolnej bibliotece miało miejsce niezwykłe wydarzenie. W ramach 12. edycji projektu "Podlaskie spotkania z pisarzami" gościliśmy poetkę Panią Krystynę Gudel. Było to ciekawe, miłe i inspirujące spotkanie w którym uczestniczyły klasy I i II.

Pisarka wprowadziła nas w świat poezji i przyrody. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wierszy z tomiku "Przygody kota Mateusza". Z zapałem rozwiązywały zagadki warzywne i matematyczne. Oglądaliśmy też i podziwialiśmy wielką kolekcję ołówków z różnych zakątków świata i Polski, które poetka zgromadziła. Każda klasa otrzymała od Pani Krystyny wyjątkowy podarunek - wiersz z imionami wszystkich dzieci z klasy. Sprawił on uczniom ogromną radość i będzie wspaniałą pamiątką.

Dziękujemy Pani Krystynie za wspaniałe spotkanie, które na długo zostanie w naszej pamięci.

Źródło: https://sp15.edu.bialystok.pl/

Szkoła Podstawowa Nr 37 im. Kazimierza Górskiego w Białymstoku

Spotkanie autorskie z poetką Krystyną Gudel w bibliotece szkolnej 

W dniu 12 grudnia 2022 roku uczniowie klas Ia i Ib w bibliotece szkolnej wzięli udział w spotkaniu autorskim. Naszym gościem była Pani Krystyna Gudel, poetka, autorka wierszy dla dzieci i dorosłych.

Dzieci wysłuchały wierszy o ołówkach, których kolekcjonowanie jest pasją Pani Krystyny. Obejrzały też sporą część jej kolekcji. Pani Krystyna napisała też fascynujące wiersze zawierające imiona dzieci. Super zabawą okazało się sprawdzanie czy imiona wszystkich dzieci znalazły się w utworze. Świetnymi przerywnikami były wiersze o ptakach i zwierzętach Podlasia, tych które możemy spotkać w naszych ogrodach i lasach. Wiersze te pochodziły m.in. z tomiku pt. „Spacery kota Mateusza i inne wiersze”, który można było kupić po spotkaniu i poprosić o dedykację.

Wszyscy świetnie się bawili, uczyli i popisywali swoją wiedzą rozwiązując zadawane przez Panią Krystynę zagadki. Mamy nadzieję że nie będzie to nasze ostatnie spotkanie.

Źródło: https://sp37.edu.bialystok.pl/

Szkoła Podstawowa nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku

Spotkanie z pisarką

Dnia 30.11.2022 r. w naszej szkole odbyły się trzy spotkania autorskie z pisarką p. Krystyną Gudel. Uczestniczyli w nich uczniowie klas: 1 a, 1 b, i 1 c wraz z wychowawcami. Imprezy czytelnicze zostały przeprowadzona w ramach Podlaskich Spotkań z Pisarzami. Panią pisarkę serdecznie powitała wicedyrektor szkoły p. Beata Krzemińska.

W trakcie imprez czytelniczych autorka ciekawie zaprezentowała swoją twórczość poetycką. Czytała wiersze z tomiku „Spacery kota Mateusza i inne wiersze”, pokazywała rysunki i zdjęcia bohaterów występujących w utworach oraz rekwizyty. Uczniowie z powodzeniem zmierzyli się z rozwiązywaniem zagadek literackich, przyrodniczych i matematycznych, które wyszły spod pióra autorki. Wszystkie poprawne odpowiedzi były nagradzane brawami.

Wspaniałym prezentem dla każdej klasy był wiersz napisany przez p. Krystynę, w którym występowały imiona wszystkich dzieci z danej klasy. Na pamiątkę każdy uczeń otrzymał wydrukowany utwór.

Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia kolekcji ołówków z całego świata, które zebrała poetka.

W trakcie imprezy czytelniczej dzieci zadawały pytania autorce oraz opowiadały o swoich zainteresowaniach. Chętni uczniowie mieli możliwość zakupienia książeczki z wierszami p. Krystyny oraz otrzymania dedykacji z autografem. Na ostatnim spotkaniu autorskim wicedyrektor szkoły p.

Beata Krzemińska podziękowała poetce za przybycie i bardzo wartościowe spotkania. Imprezy czytelnicze zorganizowała i poprowadziła p. Alina Borowska.

Źródło: https://sp47.bialystok.pl/

Szkoła Podstawowa nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi im. Św. Jana Pawła II w Białymstoku

Film: https://www.facebook.com/