AKTUALNOŚCI

O spotkaniach z białostocką poetką Katarzyną Janowicz - Timofiejew

SP nr 16 w Białymstoku

W ramach 10. edycji „Podlaskich Spotkań z Pisarzami”, w czwartek, 4 października 2019 r., biblioteka Szkoły Podstawowej nr 16 im. Tadeusza Kościuszki w Białymstoku gościła Panią Katarzynę Janowicz-Timofiejew. Autorkę książek dla dzieci tj.: „Kotek w autobusie”, „O Antolce, co zimy nie lubiła”, „Azorek”, „Niezwykła przygoda Skrzata Pirata” i in.

W spotkaniu uczestniczyli czytelnicy z pobliskich szkół: Szkoły Podstawowej  nr 12 im. Z. Glogera w Białymstoku i Szkoły Podstawowej nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Białymstoku oraz uczniowie naszej szkoły. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na zaproszonego gościa.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści Pani Katarzyny o początkach jej przygody z pisaniem dla dzieci, ulubionych bohaterach książek oraz o tym „jak to jest być pisarzem”. Autorka z uśmiechem na ustach odpowiadała na niezliczone pytania swoich młodych czytelników, których interesowało dosłownie „wszystko”. Od chęci poznania liczby napisanych książek, skąd czerpie pomysły na swoje utwory zaczynając, a na jej zainteresowaniach w dzieciństwie, kończąc.         

Autorka przybyła do nas z Niebieską Mrówką, wizytówką swego wydawnictwa. Uczniowie z przyjemnością wysłuchali wiersza o mrówce w niecodziennym kolorze.

Na zakończenie się spotkania dzieci ustawiły się w „ogonku” do Pani Katarzyny po autograf i pamiątkowe zdjęcia. Uczniowie podziękowali gromkimi brawami za mile spędzone chwile.

Oprac. Bożena Charkiewicz
zdjęcia: http://bibliotekasp16.blogspot.com/

SP nr 37 w Białymstoku

25.10.2019 r. o godz. 9.50 w ramach Podlaskich Spotkań z Pisarzami w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z Panią Katarzyną Janowicz-Timofiejew, w którym uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego, Szkoły Podstawowej nr 38 oraz nasi pierwszoklasiści z kl. I a z wychowawczynią Barbarą Zadykowicz.

Pani Katarzyna opowiedziała dzieciom o swojej pracy pisarskiej, wydawnictwie ,,Niebieska mrówka". Podczas spotkania dzieci z zainteresowaniem słuchały wesołych historyjek opowiadanych i czytanych z książek ,,Jak babcia Ada czytała wiersze", ,,Azorek", ,,Niezwykła przygoda Skrzata Pirata" czy ,,Kotek w autobusie". Wiele radości czytelnikom dostarczyła ,,Zabawa w rymy".

Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania autorki i sami zadawali dużo pytań odnośnie życia i twórczości pisarki, różnych przygód małych bohaterów. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze dostarczając wiele radości, inspirując Panią Katarzynę do pisania następnych książek.

Oprac. Anna Juszczuk
źródło, zdjęcia: http://www.sp37.edu.pl/  

SP nr 19 w Białymstoku

22 października o godz. 9.50 rozpoczęło się w naszej szkole spotkanie autorskie z białostocką pisarką dla dzieci - panią Katarzyną Janowicz-Timofiejew. Wzięły w nim udział dzieci z klasy 1 c oraz goście ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Białymstoku oraz Szkoły Podstawowej w Nowym Dworze. Spotkanie odbyło się w ramach Podlaskich Spotkań z Pisarzami.

Pani Katarzyna opowiedziała dzieciom o swoich książkach i pracy nad nimi. Dowiedzieliśmy się także skąd wzięła się nazwa wydawnictwa pisarki - "Niebieska mrówka". Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania autorki książek i sami zadawali dużo pytań. Po spotkaniu można było kupić wybraną książkę pani Katarzyny, oczywiście z autografem.

Oprac. Elżbieta Janikowska
źródło, zdjęcia: https://www.sp19.piasta.pl/

SP nr 10 w Białymstoku

21.10.2019 w szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie z panią Katarzyną Janowicz – Timofiejew w ramach projektu „Podlaskie spotkania z pisarzami”.

Obecni byli przedstawiciele klas 1 – 3 oraz zaproszeni uczniowie z SP 26. Pani Katarzyna opowiadała o swoich książkach, o tym, skąd czerpie pomysły do ich napisania.   Duże zainteresowanie wzbudziła niebieska mrówka - maskotka , która jest logo i nazwą firmy wydawniczej założonej przez pisarkę.

Młodzi czytelnicy zadawali mnóstwo pytań, na które nasz gość cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał. Pani Timofiejew była zachwycona pracami naszych uczniów , które inspirowane były jej twórczością. Bezbłędnie rozpoznała, do jakich jej książek nawiązują. Na koniec – wspólne zdjęcia, autografy. Wiele dzieci chciało mieć książkę z podpisem i dedykacją autorki. Mamy nadzieję, że zadowoleni z tego spotkania będą chętnie uczestniczyć w podobnych wydarzeniach. Wszak czym skorupka za młodu…

Na pewno warto poznawać i promować twórców z naszego miasta i regionu.

Oprac. Irena Dudaryk
źródło, zdjęcia:  https://www.sp10.bialystok.pl/