W województwie podlaskim do konkursu przystąpiło 6 szkół - 12 drużyn (3-osobowych)  z trzech powiatów:

  • Augustów: SP w Bargłowie Kościelnym 
  • Białystok: SP nr 8,  SP nr 34, SP nr 50 , SP nr 51 
  • Suwałki: SP nr 6 w Suwałkach 

Etap powiatowy konkursu odbył  się w dniu 28 lutego 2019 r. o godzinie 10.00  w  siedzibach CEN w Białymstoku i CEN w Suwałkach oraz w Szkole Podstawowej w Bargłowie Kościelnym. Do dalszego etapu przeszło 5 drużyn.

W dniu  28 marca 2019 r. w siedzibie Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku miał miejsce etap wojewódzki  konkursu. Dwie szkoły -  SP 8 w Białymstoku i SP nr 6 w Suwałkach  zakwalifikowały się do etapu centralnego.

Finał konkursu odbył się w dniach 10-11 maja 2019 r. w Katowicach. Nasze drużyny z województwa podlaskiego zdobyły następujące  wyniki:

  • w kategorii klas 1-4 - Zuzanna Kaszkiel, Oliwia Łaskowska i Hanna Stojanowska, uczennice Szkoły Podstawowej nr 6 im. Aleksandry Kujałowicz w Suwałkach ,  znalazły się wśród finalistów konkursu.
  • w kategorii klas 5-8  - Amanda Sienkiewicz, Gabriela Chańko i Natalia Prus,  uczennice SP nr 8 w Białymstoku, zdobyły tytuł Mistrza Polski.

Zwycięskim drużynom uroczyście pogratulujemy w dniu 4 czerwca w Operze i Filharmonii Podlaskiej , podczas Inauguracji 8. Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom. 

Mistrzynie Polski - uczennice SP 8 w Białymstoku

Mistrzynie Polski z SP nr 8 w Białymstoku

Laureaci finału ogólnopolskiego