Deklaracja dostępności

brak opisów alternatywnych i tytułów dla części zdjęć i grafik,

dokumenty PDF nie są w całości poprawnie odczytywane przez programy dla osób niewidzących (np. nieprawidłowo przygotowane tabele, wykresy, obrazki, brak sekcji nawigacyjnych, tytułu itp.),

brak audio deskrypcji dla materiałów video/multimedialnych

brak mapy serwisu

multimedia opublikowane przed dniem 23 września 2020 r.;

dokumenty tekstowe i tekstowo-graficzne,

dokumenty utworzone w programach przeznaczonych do tworzenia prezentacji

 

Dostępność architektoniczna budynku

Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku

Do budynku prowadzi siedem stopni schodów, przy których zamontowane są poręcze. Przed wejściem do budynku zbudowany jest podjazd z poręczami. Główne drzwi budynku są otwierane na zewnątrz. Na parterze budynku umiejscowiona jest Biblioteka Pedagogiczna, z której mogą korzystać osoby niepełnosprawne. Drzwi do czytelni i wypożyczalni są odpowiednio szerokie, brak progów w drzwiach. Obok wypożyczalni, na korytarza z prawej strony, znajduje się oznaczona łazienka z ubikacją z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych tj. przy sedesie i umywalce są zamontowane poręcze, umywalka jest przystosowana (wielkością i  odpowiednim podwieszeniem) dla osób na wózkach. Na parterze budynku znajduje się sala konferencyjna, do której, bezpośrednio z zewnątrz, prowadzi podjazd z poręczami.

 

Wszelkie techniczne szczegóły dotyczące korzystania z serwisu zawarte są w "Raporcie z oceny dostępności strony internetowej".

 

Dokładamy wszelkich starań aby nasz serwis https://crtd.wrotapodlasia.pl/ był zgodny z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

 

Skargi i odwołania

Rzecznika Praw Obywatelskich

Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich al. Solidarności 77 00-090 Warszawa

biurorzecznika@brpo.gov.pl

800 676 676