Aktualności


Zostań workshop managerem na EuroSkills 2023!

Workshop manager (kierownik warsztatu) to osoba posiadająca kwalifikacje i doświadczenie w danej konkurencji. Jej zadaniem jest pomoc ekspertom w przeprowadzeniu konkursu umiejętności.

Szczegółowe informacje znajdują się TUTAJ.  Zapraszamy wszystkich chętnych!

EuroSkills to największe w Europie zawody młodych profesjonalistów. W ponad 50 konkurencjach udział biorą zawodnicy z 31 krajów. Konkurs jest skupiony wokół 6 obszarów zawodowych: technologia informatyczna i komunikacyjna, produkcja i inżynieria, technologia budownictwa, transport i logistyka, usługi społeczne i osobiste, sztuka i moda.

W przyszłym roku po raz pierwszy mistrzostwa Europy odbędą się w Polsce w 2023 r. – miejscem spotkania będzie Gdańsk.


ErasmusDays 2022: zarejestruj swoje wydarzenie!

Już można rejestrować wydarzenia w ramach ErasmusDays 2022, które odbędą się 13-15 października 2022 r. Serdecznie zapraszamy!

Nieprzypadkowo 6. edycja ErasmusDays startuje 9 maja – w Dniu Europy. W solidarności tkwi bowiem nasza siła – zwłaszcza w tych trudnych czasach musimy pozostać zjednoczeni. 9 maja celebrujemy kluczowe europejskie wartości, których program Erasmus+ jest doskonałym przykładem.

Od dzisiaj możecie rejestrować swoje wydarzenia na: https://www.erasmusdays.eu/uwaga, link otwiera się w nowej karcie.

W tym roku skupiamy się przede wszystkim na:

  • ekologii,
  • zdrowiu,
  • solidarności,
  • włączeniu społecznym,
  • sporcie,
  • obchodach 35-lecia programu Erasmus+.

Jak co roku zachęcamy do organizowania działań zarówno stacjonarnie, jak i online. Bądźcie aktywni w mediach społecznościowych, nagrywajcie filmy, organizujcie wystawy online i korzystajcie z interaktywnych platform!

 Konkurs fotograficzny PO WER: 2. edycja

Zespół PO WER – sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe – zaprasza do udziału w 2. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego PO WER foto pod hasłem „Mój PO WER – mój zawód. Za pomocą jednego zdjęcia przedstaw swój zawód”.

Celem konkursu jest promocja programu i rezultatów staży oraz szkoleń zawodowych realizowanych przez beneficjentów PO WER Kształcenie i szkolenia zawodowe. Odbywa się to poprzez nagrodzenie i wyróżnienie najciekawszych zdjęć prezentujących działania projektowe podejmowane przez uczestników konkursu w programie.

W ramach promocji zrealizowanych działań projektowych wybrane zdjęcia zostaną wykorzystane w materiałach i działaniach upowszechniających. 

Termin przesyłania zgłoszeń: od 4 maja do 30 września 2022 r.

Laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody: vouchery na zakup sprzętu elektronicznego oraz pakiety rzeczowe.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie: https://power.frse.org.pl/ksztalcenie-i-szkolenia-zawodowe/power-foto/uwaga, link otwiera się w nowej karcie.

Zachęcamy do sprawdzenia zasobów zdjęć projektowych oraz do udziału w konkursie!


European Language Label to konkurs projektów językowych. Jeśli realizujesz takie projekty, masz okazję zdobyć prestiżowy certyfikat poświadczający, że uczenie języków w twojej instytucji odbywa się na najwyższym poziomie.

Certyfikaty European Language Label są corocznie podpisywane przez:

  • Komisarza Unii Europejskiej ds. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży
  • polskiego Ministra Edukacji i Nauki. Obejrzyj galę wręczenia nagród ELL w roku 2021: https://ell.org.pl/aktualnosci/gala-ell-2021-video

Kto może wziąć udział w konkursie?

instytucje zajmujące się edukacją językową lub ją wspierające: szkoły, uczelnie wyższe, uniwersytety, przedszkola, instytucje edukacyjne dla dorosłych, seniorów, centra kultury, fundacje

Aby zgłosić swój projekt, wejdź na stronę www.ell.org.pl i wypełnij wniosek.

Przeczytaj i obejrzyj:

Opisy nagrodzonych projektów >>> https://ell.org.pl/laureaci/

Wizytówki filmowe laureatów 2021 >>> https://ell.org.pl/aktualnosci/wizytowki-filmowe-laureatow-ell-2021

Film o najlepszych europejskich projektach językowych z udziałem Komisarz UE Marii Gabriel >>> https://www.youtube.com/watch?v=d5SgTYLByBA

Wręczenie statuetek dla najlepszych polskich projektów European Language Label perspektywy 2014-2020 >>> https://ell.org.pl/laureaci-nagrody-european-language-label-perspektywy-2014-2020/

Publikację Laureatki ELL – nagroda 20-lecia >>> https://ell.org.pl/aktualnosci/publikacja-laureatki-ell-warszawa-dla-poczatkujacych

 

Konkurs jest organizowany przez Komisję Europejską i Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki.


Europejski Rok Młodzieży – Voice Your Vision!

2022 rok został ustanowiony Europejskim Rokiem Młodzieży! W związku z tym Komisja Europejska, Narodowe Agencje Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności, Biura Eurodesk oraz Biura Kreatywnej Europy zachęcają do aktywnego uczestnictwa w jego obchodach.

Zwracamy swoje oczy i działania ku młodzieży, która jest przyszłością Europy. Motywem przewodnim Obchodów Europejskiego Roku Młodzieży jest wsłuchanie się w głos młodych!

A hasło, jakie promuje Komisja Europejska, brzmi: Voice Your Vision!

2022 jest rokiem specyficznym, w którym podnosimy się z pandemii, która wywarła ogromny wpływ na kondycję psychiczną zwłaszcza młodych osób. Jesteśmy również świadkami sytuacji w Ukrainie i stoimy przed wyzwaniem okazania wsparcia uchodźcom uciekającym przed wojną. Problem migracji dotyczy również innych obszarów pozostających w konfliktach. Aspekt integracji międzykulturowej, solidarności i włączania społecznego nabrał nowego znaczenia, dlatego podczas obchodów nie skupimy się jedynie na świętowaniu, ale także na refleksji i wsparciu.

Szczegóły i tematy Europejskiego Roku Młodzieży