Aktualności

 

W dniach 11-13 stycznia 2023 r. zapraszamy na X edycję Ogólnopolskich Dni Informacyjnych.| formuła online.

Podczas wydarzenia eksperci  FRSE odpowiedzą na najczęściej pojawiające się pytania dotyczących szkolnictwa wyższego, edukacji młodzieży i dorosłych, sportu, szkoleń zawodowych czy mobilności uczniów a także projektów dotyczących wolontariatu. Można będzie także porozmawiać na czacie z ekspertami o możliwościach, szansach oraz korzyściach, jakie dają program Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności.

Przypominamy! Pierwsze wnioskowanie już w lutym 2023 r. Dowiedz się jak uzyskać dofinansowanie. Zarejestruj się i działaj!Rejestracja: Rejestracja na Ogólnopolski Dzień Informacyjny 2023 (frse.org.pl)

Miejsce wydarzenia formuła online - transmisja dostępna będzie na kanale YT FRSE – link do transmisji zostanie przesłany na adres maila wskazany podczas rejestracji

 

Warto wiedzieć:

Zaproszenie do składania wniosków w ramach programu Erasmusa+ na 2023 r. ZOBACZ >>Zaproszenie do składania wniosków w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności na 2023 r. ZOBACZ >>Zostań workshop managerem na EuroSkills 2023!

Workshop manager (kierownik warsztatu) to osoba posiadająca kwalifikacje i doświadczenie w danej konkurencji. Jej zadaniem jest pomoc ekspertom w przeprowadzeniu konkursu umiejętności.

Szczegółowe informacje znajdują się TUTAJ.  Zapraszamy wszystkich chętnych!

EuroSkills to największe w Europie zawody młodych profesjonalistów. W ponad 50 konkurencjach udział biorą zawodnicy z 31 krajów. Konkurs jest skupiony wokół 6 obszarów zawodowych: technologia informatyczna i komunikacyjna, produkcja i inżynieria, technologia budownictwa, transport i logistyka, usługi społeczne i osobiste, sztuka i moda.

W przyszłym roku po raz pierwszy mistrzostwa Europy odbędą się w Polsce w 2023 r. – miejscem spotkania będzie Gdańsk.Konkurs fotograficzny PO WER: 2. edycja

Zespół PO WER – sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe – zaprasza do udziału w 2. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego PO WER foto pod hasłem „Mój PO WER – mój zawód. Za pomocą jednego zdjęcia przedstaw swój zawód”.

Celem konkursu jest promocja programu i rezultatów staży oraz szkoleń zawodowych realizowanych przez beneficjentów PO WER Kształcenie i szkolenia zawodowe. Odbywa się to poprzez nagrodzenie i wyróżnienie najciekawszych zdjęć prezentujących działania projektowe podejmowane przez uczestników konkursu w programie.

W ramach promocji zrealizowanych działań projektowych wybrane zdjęcia zostaną wykorzystane w materiałach i działaniach upowszechniających. 

Termin przesyłania zgłoszeń: od 4 maja do 30 września 2022 r.

Laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody: vouchery na zakup sprzętu elektronicznego oraz pakiety rzeczowe.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie: https://power.frse.org.pl/ksztalcenie-i-szkolenia-zawodowe/power-foto/uwaga, link otwiera się w nowej karcie.

Zachęcamy do sprawdzenia zasobów zdjęć projektowych oraz do udziału w konkursie!


European Language Label to konkurs projektów językowych. Jeśli realizujesz takie projekty, masz okazję zdobyć prestiżowy certyfikat poświadczający, że uczenie języków w twojej instytucji odbywa się na najwyższym poziomie.

Certyfikaty European Language Label są corocznie podpisywane przez:

  • Komisarza Unii Europejskiej ds. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży
  • polskiego Ministra Edukacji i Nauki. Obejrzyj galę wręczenia nagród ELL w roku 2021: https://ell.org.pl/aktualnosci/gala-ell-2021-video

Kto może wziąć udział w konkursie?

instytucje zajmujące się edukacją językową lub ją wspierające: szkoły, uczelnie wyższe, uniwersytety, przedszkola, instytucje edukacyjne dla dorosłych, seniorów, centra kultury, fundacje

Aby zgłosić swój projekt, wejdź na stronę www.ell.org.pl i wypełnij wniosek.

Przeczytaj i obejrzyj:

Opisy nagrodzonych projektów >>> https://ell.org.pl/laureaci/

Wizytówki filmowe laureatów 2021 >>> https://ell.org.pl/aktualnosci/wizytowki-filmowe-laureatow-ell-2021

Film o najlepszych europejskich projektach językowych z udziałem Komisarz UE Marii Gabriel >>> https://www.youtube.com/watch?v=d5SgTYLByBA

Wręczenie statuetek dla najlepszych polskich projektów European Language Label perspektywy 2014-2020 >>> https://ell.org.pl/laureaci-nagrody-european-language-label-perspektywy-2014-2020/

Publikację Laureatki ELL – nagroda 20-lecia >>> https://ell.org.pl/aktualnosci/publikacja-laureatki-ell-warszawa-dla-poczatkujacych

 

Konkurs jest organizowany przez Komisję Europejską i Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki.


Europejski Rok Młodzieży – Voice Your Vision!

2022 rok został ustanowiony Europejskim Rokiem Młodzieży! W związku z tym Komisja Europejska, Narodowe Agencje Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności, Biura Eurodesk oraz Biura Kreatywnej Europy zachęcają do aktywnego uczestnictwa w jego obchodach.

Zwracamy swoje oczy i działania ku młodzieży, która jest przyszłością Europy. Motywem przewodnim Obchodów Europejskiego Roku Młodzieży jest wsłuchanie się w głos młodych!

A hasło, jakie promuje Komisja Europejska, brzmi: Voice Your Vision!

2022 jest rokiem specyficznym, w którym podnosimy się z pandemii, która wywarła ogromny wpływ na kondycję psychiczną zwłaszcza młodych osób. Jesteśmy również świadkami sytuacji w Ukrainie i stoimy przed wyzwaniem okazania wsparcia uchodźcom uciekającym przed wojną. Problem migracji dotyczy również innych obszarów pozostających w konfliktach. Aspekt integracji międzykulturowej, solidarności i włączania społecznego nabrał nowego znaczenia, dlatego podczas obchodów nie skupimy się jedynie na świętowaniu, ale także na refleksji i wsparciu.

Szczegóły i tematy Europejskiego Roku Młodzieży