Aktualności

Projekty współpracy międzynarodowej, realizowane w ramach Programu Erasmus+, dają szkołom i instytucjom możliwość wszechstronnego rozwoju. Mobilności edukacyjne kadry, uczniów i nauczycieli stwarzają okazję do rozwoju kompetencji kluczowych, społecznych, językowych a także do doskonalenia zawodowego pracowników. Udział w projekcie to szansa dla Państwa na umiędzynarodowienie działalności i nawiązanie bliskiej współpracy ze szkołami i instytucjami z zagranicy. Otrzymane dofinansowanie zapewni możliwość zarówno realizacji zagranicznych wyjazdów kadry, uczniów i nauczycieli, jak i goszczenia u siebie szkół i instytucji partnerskich w ramach rewizyt w projekcie. Wszystkie instytucje, w których planach rozwojowych jest ujęty także europejski wymiar działania, zapraszamy do udziału w międzynarodowych projektach Partnerstw współpracy (KA220) oraz Partnerstwach na małą skalę (KA210)
Termin złożenia wniosków o dofinansowanie mija 3 listopada 2021 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w webinarium informacyjnym, które odbędzie się 18.10.2021 r. na platformie MS TEAMS w godzinach od 14.00 do 16.00 → rejestracja na spotkanie

Wciąż dysponujemy także miejscami na stacjonarne warsztaty dotyczące budowania koncepcji projektów, które odbędą się 20 października w Warszawie – zapraszamy do rejestracji na wydarzenie.

Poniżej przedstawiamy materiały filmowe pomocne przy planowaniu projektów
1. Poznaj ofertę Akcji 2:
„Nowy Erasmus+ - Możliwości w Akcji 2 Sektora Edukacja szkolna. >>>https://www.youtube.com/watch?v=Vgv0Rfldm4U

2. Zaplanuj z nami koncepcję projektu:
„Jak dobrze zaplanować projekt? Jakościowe aspekty wniosków KA220 i KA210, Sektor Edukacji Szkolnej” >>>https://www.youtube.com/watch?v=8JgYLYuC-d4

3. Wypełnij wniosek aplikacyjny:
Wskazówki dotyczące wniosku KA220
Wskazówki dotyczące wniosku KA210

W razie pytań lub wątpliwości, zapraszamy do kontaktu: se@erasmusplus.org.pl

Zapraszamy także do rejestracji na prowadzone przez pracowników Narodowej Agencji konsultacje online dla Wnioskodawców projektów KA220 i KA210: REJESTRACJA NA KONSULTACJE ONLINE


Ponadnarodowa mobilność uczniów

IV nabór formularzy zgłoszeniowych do projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój otwarty❗
Termin składania zgłoszeń: 30 listopada 2021 r. o godz. 23.59.
Formularz zgłoszeniowy należy wypełnić w języku polskim ???????? i wysłać w systemie online, dostępnym na stronie https://online.frse.org.pl/ wraz z wymaganymi załącznikami:
????Skan podpisanego przez prawnego reprezentanta/-ów instytucji ubiegającej się dofinansowanie przedsięwzięcia załącznika "Oświadczenie do zgłoszenia".
????W przypadku podpisania Oświadczenia przez osobę inną niż prawny reprezentant instytucji ubiegającej się o dofinansowanie przedsięwzięcia (wójt, burmistrz, starosta, prezydent itp.), należy załączyć skan "Pełnomocnictwa" do podpisania formularza zgłoszeniowego do projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” (oryginał lub kopia poświadczona za zgodność z oryginałem).
Szczegółowe informacje oraz załączniki znajdziecie: https://power.frse.org.pl/.../ponadnarodowa-mobilnosc.../

IV Kongres Edukacji

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności w Polsce zaprasza na IV Kongres Edukacji, który odbędzie się 30 września 2021 roku w formule online (początek o godz. 12:00).

Hasło tegorocznego spotkania brzmi: Nowe perspektywy. Szersze horyzonty. Erasmus+ | EKS 2021-2027.

Szczegóły  IV KONGRESU EDUKACJI

 


ErasmusDays 2021

ErasmusDays jest inicjatywą mająca na celu upowszechnienie rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+.

Przez 3 dni, 14-16 października 2021 r., na terenie całego świata (!) będą organizowane spotkania, wystawy oraz debaty, w trakcie których będzie można posłuchać (lub samemu opowiedzieć) o efektach projektów Erasmus+. Podczas tegorocznej edycji #ErasmusDays zachęcamy Was w szczególności do wykorzystania narzędzi online! Webinaria, wydarzenia na FB, akcje na Instagramie – to tylko niektóre z propozycji ???? !

W trakcie wydarzenia każdy będzie mógł bliżej zapoznać się z praktyczną stroną funkcjonowania Programu Erasmus+ oraz odkryć kolejne obszary aktywności znajdujące się w szerokim spektrum nowej perspektywy finansowej.

#ErasmusDays to doskonała okazja do przekonania się, jak za pomocą środków pochodzących z Programu można kreować szereg inicjatyw kształtujących nowe możliwości rozwojowe i edukacyjne zarówno w społeczności lokalnej, zawodowej, ale także – międzynarodowej.

W zeszłym roku, podczas 4. edycji #ErasmusDays, odbyło się 5024 wydarzeń na terenie 84 krajów, z czego 299 zorganizowaliście w Polsce! Poprzez social media udało dotrzeć się do milionów osób!

Mamy nadzieję, że z Waszą pomocą 5. edycja #ErasmusDays będzie miała jeszcze większy zasięg.

Więcej informacji o #ErasmusDays


Zostań EDUinspiratorem - zgłoszenia do 30.06.2021 r.

Zgłoś się do tegorocznej edycji konkursów EDUinspirator i EDUinspiracje – Media!

EDUinspirator jest wyjątkowym konkursem. Wyróżnia osoby, które są aktywne i znacząco wpływają na rozwój edukacji, wspierają innych w rozwoju oraz łączą w działaniu lokalne społeczności.
EDUinspiracje – Media to konkurs dla osób, które w sposób ciekawy i inspirujący poprzez wywiady lub reportaże potrafią przedstawić zagadnienia związanie z edukacją.

Więcej Informacji: https://eduinspiracje.org.pl
W razie pytań – skontaktuj się z nami - eduinspiracje@frse.org.pl


Akcja: aplikacja

Jak przygotować się do wnioskowania o dofinansowanie projektu w ramach Akcji 1. nowej perspektywy programu Erasmus+?

Projekty mobilności realizowane są w ramach Akcji 1. programu Erasmus+ we wszystkich jego sektorach, tj. Edukacji szkolnej, Kształceniu i szkoleniach zawodowych, Szkolnictwie wyższym, Młodzieży oraz Edukacji dorosłych. Dofinansowanie można uzyskać zarówno na wyjazdy podopiecznych instytucji i organizacji, jak i kadry.

Jakie efekty te działania mają przynieść uczestnikom? W pierwszej kolejności powinny skutkować osiąganiem lepszych wyników w nauce lub wzrostem kompetencji zawodowych, co w perspektywie przekłada się na większe szanse zatrudnienia. Inne, nie mniej ważne rezultaty, to poprawa kompetencji kluczowych, w tym pogłębianie świadomości w dziedzinie różnorodności społecznej i kulturowej, a także poprawa znajomości języków obcych i  – na co Unia Europejska kładzie coraz większy nacisk – kompetencji cyfrowych.

Więcej informacji: FUNDACJA ROZWOJU SYSTEMU EDUKACJI (frse.org.pl)


Podkarpacki Zespół Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie - Regionalny Punkt Informacyjny zaprasza na webinarium „Jak dobrze przygotować się do startu w nowym programie Erasmus+ w sektorze EDUKACJA SZKOLNA?”

Szkolenie odbędzie się w dniu 11 czerwca 2021 r., w godz. 12.00 – 14.00

W programie spotkania m.in.:

 • Wystąpienie Dyrektora Podkarpackiego Zespołu Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie
 • Priorytety Komisji Europejskiej na lata 2021-2027 jako fundament przygotowywanych projektów w ramach programu Erasmus+ – Jacek Adamowicz, regionalny konsultant RPI przy PZPW w Rzeszowie
 • Jak przygotować się do złożenia wniosku w ramach programu Erasmus+ sektor EDUKACJA SZKOLNA w rundzie jesiennej – od pomysłu do wniosku? – Elżbieta Komarnicka, regionalna konsultantka RPI przy PZPW w Rzeszowie
 • Doświadczenia podkarpackich szkół, które uzyskały akredytację w programie Erasmus + Akcja 1 Mobilność uczniów i kadry w sektorze Edukacja Szkolna:

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Sieniawie – Katarzyna Drapała
Zespół Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym – Roman Matuszek, Dominik Czyrny
Szkoła Podstawowa nr 10 w Rzeszowie – Albert Murjas, Mariusz Tomaka
Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Roźwienicy – Krystyna Szczypta, Monika Jach
Zespół Szkół Ekonomicznych im. M. Skłodowskiej-Curie w Rzeszowie –
Magdalena Kuźniar
I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu – Renata Pobidyńska

Wszystkie osoby zainteresowane proszone są o obowiązkowe wypełnienie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO dostępnego tutaj.


Cykl szkoleń "Działam – Upowszechniam – Inspiruję" jest odpowiedzią na najbardziej nurtujące zagadnienia z zakresu upowszechniania rezultatów projektów. Uczestnicy cyklu szkoleń nauczą się jak sprawnie działać, upowszechniać oraz inspirować innych.

Podczas darmowego szkolenia uczestnik zyska nie tylko certyfikat, ale i praktyczną wiedzę z zakresu upowszechniania, działań marketingowych oraz komunikacyjnych. Szkolenia aktywnie wpłyną na rozwój tworzonych materiałów promocyjnych w realizowanych projektach.

Zapraszamy do promocji i rejestracji na poniższe spotkania:

 • SKĄD BRAĆ DANE I JAK PODEJMOWAĆ DZIĘKI NIM LEPSZE DECYZJE
  08.06.2021, godzina 18:30 Prowadzący: Kamil Śliwowski
 • UCZ SIĘ OD LAUREATÓW EDUINSPIRACJI – POZNAJ NAJCIEKAWSZE  PROJEKTY NAGRODZONE W KONKURSIE
  10.06.2021, godzina 18:30 Prowadzący: Marek Zając
 • DOBRE ZDJĘCIE MÓWI WIĘCEJ NIŻ 1000 SŁÓW -  JAK ROBIĆ UJMUJĄCE ZDJĘCIA SMARTFONEM!
  15.06.2021, godzina 18:30 Prowadzący: Krzysztof Kuczyk
 • O STRATEGII KOMUNIKACJI ONLINE. CZYLI DLACZEGO POTRZEBUJESZ PLANU, ŻEBY SKUTECZNIE PROMOWAĆ SWÓJ PROJEKT W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH I ONLINE
  17.06.2021, godzina 18:30 Prowadzący: Adrian Martinez
 • JAK PROWADZIĆ PORYWAJĄCE PROJEKTY?
  22.06.2021, godzina 18:30 Prowadzący: Vesna Lorenc
 • ZAPAMIĘTAJ 10 ZASAD EFEKTYWNEGO UPOWSZECHNIANIA W NOWEJ PERSPEKTYWIE PROGRAMU EUROPEJSKIEGO NA LATA  2021–2027
  24.06.2021, godzina 18:30 Prowadzący: Monika Koperska

Chcesz poznać odpowiedzi na te zagadnienia? Weź udział w cyklu webinariów i zdobądź darmowy certyfikat potwierdzający Twoją wiedzę z zakresu upowszechniania rezultatów projektów!

Zarejestruj się: Cykl szkoleń Działaj – Upowszechniaj – Inspiruj (frse.org.pl)


Kampania informacyjna RPI: „Dołącz do eTwinning”

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie jako Regionalny Punkt Informacyjny zaprasza w ramach swojej działalności do udziału w szkoleniu: „Dołącz do eTwinning!”

Adresatami szkolenia są nauczyciele wszystkich przedmiotów, dyrektorzy szkół, bibliotekarze, pedagodzy szkolni i pozostali pracownicy szkolni. Warsztat przeznaczony jest dla osób, które nie mają jeszcze konta na eTwinning lub konto zostało kiedyś założone, ale jest nieaktywne.         

Na warsztatach „Dołącz do eTwinning” uczestnicy dowiadują się czym jest eTwinning i jakie daje możliwości współpracy z pedagogami z innych krajów europejskich oraz jakie są korzyści dla szkoły, pedagogów i uczniów.

Zakres szkolenia:

 • czym jest eTwinning, kto może wziąć udział, kraje współpracy, korzyści dla szkół, nauczycieli, uczniów, synergia z Erasmus+
 • przykłady dobrych praktyk w realizacji projektów eTwinning
 • proces rejestracji i logowanie, istotne informacje o użytkowniku, bezpieczeństwo danych
 • edycja profilu: informacje osobiste i zainteresowania, dodawanie kolejnej szkoły, wyszukiwanie i dodawanie kontaktów, wysyłanie wiadomości, obserwowanie, akceptowanie zaproszeń, wydarzenia – wyszukiwanie, dołączanie, tworzenie, grupy, fora partnerskie

Prowadzący: Ambasadorka eTwinning pani Agata Reichert-Zaczek

Spotkanie będzie prowadzone w formie online, na platformie Microsoft Teams.

Termin realizacji: 8 czerwca, godz. 15.00 - 17.00


Kampania informacyjna RPI - Jak aplikować o środki Erasmus+ w ramach akcji kluczowej 2 Partnerstwa na rzecz Współpracy – KA2220 i KA210

Regionalny Punkt Informacyjny – Kuratorium Oświaty w Szczecinie zaprasza do udziału w spotkaniu informacyjnym dedykowanym Akcji 2 Partnerstwa na rzecz współpracy (KA220 i KA210), które odbędzie się 11 maja 2021 roku o godzinie 10:00.

Program webinarium dostępny jest na stronie internetowej. Zgłoszenia przyjmowane są za pomocą formularza, w którym możecie Państwo zadawać swoje pytania dot. Akcji 2.  Każda osoba zapisana otrzyma link dostępu do wydarzenia on-line.


ETM: Nasza przyszłość jest w naszych rękach!

Weź udział w Europejskim Tygodniu Młodzieży! Z nami uwierzysz, że masz realny wpływ na otaczający Cię świat.

W ostatnim tygodniu maja odbędą się inspirujące warsztaty i spotkania, które mogą zmienić Twoje życie. Zupełnie bezpłatnie (i nie ruszając się z domu!) możesz stać się częścią jednego z największych międzynarodowych wydarzeń dla młodych ludzi, organizowanego z inicjatywy Komisji Europejskiej przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.

Podczas 10. edycji Europejskiego Tygodnia Młodzieży (24–30 maja 2021 roku) skupimy się przede wszystkim na:

 • ekologii,
 • cyfryzacji,
 • wolontariacie,
 • wykluczeniu społecznym.

Przekonaj się, ile możliwości czeka na Ciebie w Europie, poznaj nowych przyjaciół i zaangażuj się w ciekawe projekty!

Znajdź coś dla siebie: www.etm.frse.org.pl


Europejski Korpus Solidarności 2021–2027

 Startuje nowy program EKS dysponujący budżetem 1 miliarda 9 milionów euro na wsparcie działań wolontariuszy i realizację młodzieżowych projektów lokalnych.

Europejski Korpus Solidarności (EKS) to program dla młodych ludzi i organizacji, chcących się zaangażować w działania solidarnościowe w różnych obszarach – od wsparcia osób defaworyzowanych, przez działania na rzecz zdrowia i środowiska, aż do pomoc humanitarną. Program daje młodym ludziom możliwość zdobycia bezcennego doświadczenia i rozwinięcia nowych umiejętności (w tym kompetencji społecznych).

Więcej szczegółów na stronie: https://www.frse.org.pl/aktualnosci/europejski-korpus-solidarnosci-20212027


Ogólnopolski Dzień Informacyjny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, pełniąca rolę Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności w Polsce zaprasza na Ogólnopolski Dzień Informacyjny.

Wydarzenie, którego celem będzie oficjalna Inauguracja nowej perspektywy finansowej 2021-2027 dla programów Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności oraz inicjatyw edukacyjnych zarządzanych przez FRSE odbędzie się 15 kwietnia 2021 roku w nowej formule online.

Więcej informacji na stronie:

www.frse.org.pl

 


Konkurs wniosków Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży

Jeśli chcieliby Państwo zrealizować również projekt polsko-ukraiński, interesująca będzie informacja, że Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji otworzyła konkurs wniosków Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży na rok 2021!

Wniosek można złożyć do 26 lutego 2021 roku!

W ramach Rady można realizować polsko-ukraińskie projekty:

 • wymiany młodzieżowe
 • spotkania młodzieżowe
 • projekty informacyjno-promocyjne

KTO MOŻE ZŁOŻYĆ WNIOSEK

 • organizacje pozarządowe
 • instytucje oświatowe i publiczne

TERMIN REALIZACJI PROJEKTÓW : od 1 maja do 31 października 2021 roku.

UCZESTNICY: młodzież w wieku 14-35 lat oraz liderzy i opiekunowie niezależnie od wieku.

Zapraszamy do udziału w spotkaniach informacyjnych:

https://wymianymlodziezy.frse.org.pl/.../https-www.../

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie:

https://wymianymlodziezy.frse.org.pl/


Zapraszamy do składania wniosków w trybie konkursowym

FUNDACJA ROZWOJU SYSTEMU EDUKACJI #FRSE

pełniąca rolę Operatora Programu Edukacja

zaprasza do składania wniosków w trybie konkursowym!!

 • Nabór jest otwarty dla wniosków składanych w ramach 4 komponentów.
 • Całkowita dostępna wysokość środków w ramach tego naboru wynosi 14 381 096 EUR.
 • Dokumenty konkursowe należy składać w terminie od 12/01/2021 do 12/04/2021 (do 16:00) przez system online

www.online.frse.org.pl

Szczegółowe informacje nt. naboru, formularze wniosków i przewodniki dla wnioskodawców są dostępne na stronie internetowej

https://education.org.pl/kategoria_naboru/ii-nabor/

Powodzenia!

#EEAGrants #Norway #Liechtenstein #Iceland #ProgramEdukacja


Spotkania online Zespół eTwinning

Zapraszamy do udziału w nowej serii spotkań online przygotowanych przez Zespół eTwinning.

Webinary  eTwinning skierowane do zarejestrowanych na platformie eTwinning nauczycieli https://www.etwinning.net/pl/pub/preregister.cfm  i będą realizowane na platformie eTwinning Live. Rejestracja i udział w webinariach jest bezpłatny.

 • Seria DOBRE PRAKTYKI ETWINNING.
  W trakcie serii webinariów DOBRE PRAKTYKI ETWINNING zaprezentowane zostaną ciekawe i inspirujące projekty zrealizowane przez doświadczonych ambasadorów eTwinning.
  Pierwsze webinarium odbędzie się 18 lutego 2021 r. godz. 18:00
  Link do rejestracji: DOBRE PRAKTYKI ETWINNING – Wyturlaj sobie opowieść
 • Seria DESIGN THINKING W PROJEKTACH EDUKACYJNYCH.
  Celem serii webinarów o wykorzystaniu design thinking (myślenia projektowego) jest wsparcie nauczycieli podczas etapu planowania projektów, tak aby uczniowie byli aktywnymi podmiotami w całym procesie i chętnie go współtworzyli.
  Pierwsze spotkanie: 24 lutego 2021 r. godz. 18:00

Więcej informacji: https://etwinning.pl/wydarzenia-online/


Zachęcamy do korzystania z dobrych praktyk

Przejdź do naszego Dysku Google


Regionalne Punkty Informacyjne


Ogólnopolska sieć współpracy

Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku

zaprasza wszystkie szkoły do ogólnopolskiej wirtualnej sieci współpracy

Kreatywne Szkoły z programami

Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Celem sieci jest wymiana informacji i doświadczeń, związanych z realizacją różnorodnych programów FRSE, przeznaczonych dla szkół i młodzieży, w tym:

 • Erasmus+
 • Europejski Korpus Solidarności
 • ILN Grants
 • eTwinning
 • Polsko-Litewski Fundusz wymiany młodzieży
 • Polsko- Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży
 • WorldSkills Poland
 • Epale

Uczestnicy sieci będą otrzymywać najbardziej aktualne informacje o działaniach FRSE, ale przede wszystkim wymieniać się własnymi doświadczeniami, uzupełniać wzajemnie swoją wiedzę na temat programów, dyskutować i wspierać się w realizacji programów.

Zasady działania sieci:

-siec działa jako odrębna grupa zamknięta na portalu społecznościowym facebook

- do sieci mogą dołączać wszyscy chętni, zainteresowani programami FRSE oraz ci, którzy z programami już pracowali

- publikować w sieci mogą wszyscy członkowie

- warunkiem przystąpienia do sieci jest akceptacja regulaminu

Dostęp do sieci następuje przez link ze strony Centrum Edukacji Nauczycieli w zakładce Punkt Informacyjny FRSE.

https://www.facebook.com/groups/1008286493009883


 
 

W ramach działalności Regionalnego Punktu Informacyjnego  FRSE, CEN Białystok mamy zaszczyt zaprosić nauczycieli, w dniach 18 – 19 listopada 2020, na międzynarodową wideokonferencję pt. „STEM & Erasmus+”, którą CEN w Białymstoku organizuje we współpracy z IES Alfonso XI (Alcalá la Real, Hiszpania), CEP de Jaén (Hiszpania) i Scientix, EUN Bruksela.

Szczegóły wydarzenia: STEM & ERASMUS+. PLANNING DE LAS VIDEOCONFERENCIAS


02.10.2020 III Kongres Rozwoju Systemu Edukacji –  Erasmus + FRSE. Edukacja przyszłości + Przyszłość edukacji.

Trzecia edycja Kongresu Rozwoju Systemu Edukacji była nietypowa – bo nagle zmienił się nasz świat. Na skutek pandemii od kilku miesięcy kontaktujemy się przede wszystkim online. Ale przecież nadal chcemy się rozwijać. Uczymy się i pracujemy. Wciąż łączy nas wszystkich wielka potrzeba dzielenia się wiedzą. Jaka będzie przyszłość edukacji? Jakie priorytety dotyczące edukacji zostały wskazane w kolejnej perspektywie finansowej (2021-2027) przez Komisję Europejską? Jak poprawiać jakość i atrakcyjność kształcenia, m.in. poprzez wdrażanie nauczania zdalnego? To niektóre z tematów poruszonych podczas wydarzenia. 

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacjami oraz materiałami ze wszystkich sesji tematycznych.

 


#ErasmusDays

Przez 3 dni, 15-17.10.2020, na terenie całego świata (!) były organizowane spotkania, wystawy oraz debaty, w trakcie których można było posłuchać (lub samemu opowiedzieć) o efektach projektów Erasmus+. Podczas tegorocznej edycji #ErasmusDays w szczególności wykorzystywano narzędzia online!  #ErasmusDays to doskonała okazja do przekonania się, jak za pomocą środków pochodzących z Programu można kreować szereg inicjatyw kształtujących nowe możliwości rozwojowe i edukacyjne zarówno w społeczności lokalnej, zawodowej, ale także – międzynarodowej. W zeszłym roku, podczas 3. edycji #ErasmusDays, odbyło się 3995 wydarzeń na terenie 53 krajów! Poprzez social media udało dotrzeć się do… prawie 40 milionów osób!