Aktualności

Ogólnopolska sieć współpracy

Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku

zaprasza wszystkie szkoły do ogólnopolskiej wirtualnej sieci współpracy

Kreatywne Szkoły z programami

Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Celem sieci jest wymiana informacji i doświadczeń, związanych z realizacją różnorodnych programów FRSE, przeznaczonych dla szkół i młodzieży, w tym:

  • Erasmus+
  • Europejski Korpus Solidarności
  • ILN Grants
  • eTwinning
  • Polsko-Litewski Fundusz wymiany młodzieży
  • Polsko- Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży
  • WorldSkills Poland
  • Epale

Uczestnicy sieci będą otrzymywać najbardziej aktualne informacje o działaniach FRSE, ale przede wszystkim wymieniać się własnymi doświadczeniami, uzupełniać wzajemnie swoją wiedzę na temat programów, dyskutować i wspierać się w realizacji programów.

Zasady działania sieci:

-siec działa jako odrębna grupa zamknięta na portalu społecznościowym facebook

- do sieci mogą dołączać wszyscy chętni, zainteresowani programami FRSE oraz ci, którzy z programami już pracowali

- publikować w sieci mogą wszyscy członkowie

- warunkiem przystąpienia do sieci jest akceptacja regulaminu

Dostęp do sieci następuje przez link ze strony Centrum Edukacji Nauczycieli w zakładce Punkt Informacyjny FRSE.

https://www.facebook.com/groups/1008286493009883


 
 

W ramach działalności Regionalnego Punktu Informacyjnego  FRSE, CEN Białystok mamy zaszczyt zaprosić nauczycieli, w dniach 18 – 19 listopada 2020, na międzynarodową wideokonferencję pt. „STEM & Erasmus+”, którą CEN w Białymstoku organizuje we współpracy z IES Alfonso XI (Alcalá la Real, Hiszpania), CEP de Jaén (Hiszpania) i Scientix, EUN Bruksela.

Szczegóły wydarzenia: STEM & ERASMUS+. PLANNING DE LAS VIDEOCONFERENCIAS


02.10.2020 III Kongres Rozwoju Systemu Edukacji –  Erasmus + FRSE. Edukacja przyszłości + Przyszłość edukacji.

Trzecia edycja Kongresu Rozwoju Systemu Edukacji była nietypowa – bo nagle zmienił się nasz świat. Na skutek pandemii od kilku miesięcy kontaktujemy się przede wszystkim online. Ale przecież nadal chcemy się rozwijać. Uczymy się i pracujemy. Wciąż łączy nas wszystkich wielka potrzeba dzielenia się wiedzą. Jaka będzie przyszłość edukacji? Jakie priorytety dotyczące edukacji zostały wskazane w kolejnej perspektywie finansowej (2021-2027) przez Komisję Europejską? Jak poprawiać jakość i atrakcyjność kształcenia, m.in. poprzez wdrażanie nauczania zdalnego? To niektóre z tematów poruszonych podczas wydarzenia. 

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacjami oraz materiałami ze wszystkich sesji tematycznych.

 


#ErasmusDays

Przez 3 dni, 15-17.10.2020, na terenie całego świata (!) były organizowane spotkania, wystawy oraz debaty, w trakcie których można było posłuchać (lub samemu opowiedzieć) o efektach projektów Erasmus+. Podczas tegorocznej edycji #ErasmusDays w szczególności wykorzystywano narzędzia online!  #ErasmusDays to doskonała okazja do przekonania się, jak za pomocą środków pochodzących z Programu można kreować szereg inicjatyw kształtujących nowe możliwości rozwojowe i edukacyjne zarówno w społeczności lokalnej, zawodowej, ale także – międzynarodowej. W zeszłym roku, podczas 3. edycji #ErasmusDays, odbyło się 3995 wydarzeń na terenie 53 krajów! Poprzez social media udało dotrzeć się do… prawie 40 milionów osób!