Drukuj

Każde dziecko ma swoją historię do opowiedzenia. Projekt wideo doskonalący umiejętność multimedialnego opowiadania historii.Moduł I i II

Rodzaj/formaWarsztaty
Obszar tematycznySzkolenia ogólnotematyczne
Liczba godzin4 godz.
OrganizatorCecylia Leonik
Forma płatnaNie
Opis

Warsztaty kreatywne realizowane we współpracy z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym, polegające na realizacji filmu dokumentalnego, traktowanego jako medium dzisiejszych uczniów, doskonalące umiejętności: pisania,   opowiadania historii, krytycznego myślenia i sprawnej komunikacji społecznej w grupie opartej o empatię. Określające rolę działań multimedialnych w nauce i wychowaniu.   Współprowadzącym warsztaty będzie pani Katarzyna Zabłocka - artysta plastyk, trener i lider Filmoteki Szkolnej. Nauczyciel w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu. Asystent w Instytucie Sztuk Plastycznych i Konserwacji Dzieł Sztuki Politechniki Białostockiej prowadzi zajęcia z Fotografii i Grafiki Multimedialnej. Zajmuje się kreatywnymi działaniami w obszarze edukacji filmowej.

Moduł I ( 4h) - Znajdź swoją historię  

Moduł II ( 4h) - Pomysł na mój film 

 

Program

Moduł I ( 4h) - Znajdź swoją historię ( zapoznanie się z przykładowymi prezentacjami filmowymi; generowanie pomysłów na sposoby inspirowania uczniów do opowiadania historii). 

Moduł II ( 4h) - Pomysł na mój film ( opracowanie planu działań związanych z realizacją nagrań, nagrywanie materiału filmowego, świadome moderowanie procesu grupowego). 

 


Dostępne terminy

Brak wolnych terminów.

Powrót