Drukuj

Budowanie świadomości ciała - gesty, ciało, głos, oddech

Rodzaj/formaWarsztaty
Obszar tematycznySzkolenia ogólnotematyczne
Liczba godzin12 godz.
OrganizatorKamilla Łaguna-Raszkiewicz
Forma płatna170 zł
Opis

Warsztaty z zakresu budowania świadomości ciała poprzez sztukę i teatr. Kurs ma na celu pomoc wychowawcom i nauczycielom w budowaniu świadomości własnego ciała i głosu oraz przygotowanie ich do przekazywaniu wiedzy z budowania świadomości ciała, która odgrywa niezwykle ważną funkcję w komunikacji społecznej.

Godziny: 12 h (z przerwą 30 min)  / szkolenie dwudniowe!

Uczestnicy: 25 osób

Prowadzący: Rafał Supiński, Weronika Bochat, Natalia Jóźwiak, Sebastian Piotrowicz

 • Cena 170 zł (nr konta w zakładce – kontakt. Wpłaty należy dokonać na tydzień przed datą szkolenia)
 • Cena zawiera: warsztat, ćwiczenia, materiały po zajęciach (zestawy ćwiczeń wspierające budowanie świadomości ciała), certyfikat.

 

Terminy:

7.05.2021 r. (piątek) w godz.: 16.00-20.00 i 8.05.2021 r. (sobota) w godz.: 10.00 do 16.00.

Zakres szkolenia:

Założenia treningu budowania świadomości ciała;

 • Czym jest świadomość ciała – podstawowe zagadnienia;
 • Różne formy pracy z ciałem;
 • Podstawowe zagadnienia z impostacji i emisji głosu;
 • Rola oddechu w pracy zawodowej;
 • Ćwiczenia teatralne wpływające na budowanie świadomości ciała (motoryczność, koordynacja, ekspresja);
 • Nauka umiejętności rozluźniania ciała poprzez techniki improwizacji;
 • Taniec i ruch jako forma ekspresji emocjonalnej.

Podstawowe umiejętności trenowane podczas zajęć:

 • umiejętności prospołeczne;
 • umiejętności radzenia sobie ze stresem;
 • podstawowe umiejętności z impostacji oraz emisji głosu;
 • umiejętność świadomej korekcji postawy.

Zajęcia praktyczne:

 • ćwiczenia oddechowe;
 • ćwiczenia taneczno-ruchowe (podstawowe).

 

      Rafał Supiński - aktor, wokalista, pedagog, reżyser. Współpracował z Operą Krakowską, Teatrem Rampa w Warszawie, Teatrem ROMA, Operą i Filharmonią Podlaską – Europejskim Centrum Sztuki im. S. Moniuszki w Białymstoku. Kilkukrotny stypendysta za szczególne osiągnięcia artystyczne. Prowadził warsztaty teatralne w całej Polsce, uczył m.in. w Zespole Szkół Muzycznych im. I. Paderewskiego w Białymstoku, w Studium Wokalno-Aktorskim. Uwielbia poznawać świat i inne kultury, dlatego m. in. wyjechał na stypendium do Wielkiej Brytanii, gdzie studiował w Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie, a także w Czechach - w Akademii Sztuk Scenicznych im. Leosa Janacka w Brnie.

    Natalia Jóźwiak – tancerka, choreografka. Swoją zawodową ścieżkę rozpoczęła w Wyższej Szkole Choreograficznej w Paryżu (obecnie ACTS/Ecole de danse contemporaine de Paris), gdzie dostała się jako jedyna Polka na sezon 2014/2015. Szkoliła się i zdobywała doświadczenie w Kibbutz – Ga’aton  w Izraelu, DiA Junior Company w Holandii. W  roku 2017 otrzymała stypendium IUGTE i ukończyła szkolenie Movement Director w Austrii. Jako solistka tańczyła w wielu spektaklach w Polsce, we Francji, Włoszech, na Ukrainie. Od 4  lat jest związana również z Operą i Filharmonią Podlaską, gdzie tańczy w spektaklach m. in. w: „Carmen”, „Doktor Żywago”, „Zemsta Nietoperza”, „Upiór w Operze”. Jest instruktorem stacjonarnym grup mistrzowskich w technikach jazz, balet, taniec współczesny.

Sebastian Piotrowicz – dyplomowany tancerz, instruktor tańca i akrobatyki, choreograf. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie i prestiżowy Uniwersytet Artystyczny CODARTS w Rotterdamie, na wydziale tańca współczesnego. Od wielu lat zajmuje się działalnością artystyczną, występując zarówno na scenach teatrów w Polsce i za granicą (Nanine Linning Dance Company, Caro Dance Company), jak i w programach telewizyjnych (Mam Talent, Twoja Twarz Brzmi Znajomo). Finalista popularnego programu You Can Dance. Obecnie współpracuje z Teatrem Tańca Caro, Operą i Filharmonią Podlaską  oraz Warszawską Operą Kameralną.

Weronika Bochat – aktorka i wokalistka, z wykształcenia pedagog i animator kultury. Obecnie studentka piątego roku w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, na kierunku aktorstwo teatru muzycznego. Od lat jest związana z Teatrem Muzycznym Roma, gdzie grała w takich produkcjach jak: „Akademia Pana Kleksa”, „Upiór w Operze”, „Les Miserables”, „5 ostatnich lat”, „Alicja w Krainie Czarów”. Od 2018 współpracuje również z Teatrem Syrena w Warszawie.

Program

Dostępne terminy

2021-05-07 — 2021-05-08
Termin2021-05-07 — 2021-05-08
Godzina16:00 - 20:00; 10:00 - 16:00
ProwadzącyRafał Supiński, Natalia Jóźwiak, Sebastian Piotrowicz, Weronika Bochat
Harmonogram
Miejsce szkoleniaCentrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku
ul.Złota 4
15-016 Białystok
RejestracjaZapisz się   wolne miejsca: 24


Powrót