Aktualności

Wizyta studyjna w innowacyjnej Szkole Podstawowej w Radowie Małym

#CEN #kronika 2019-09-24

Innowacyjność i związane z nią zachowania innowacyjne to efektywny sposób reagowania na wyzwania współczesności i dlatego wprowadzanie innowacji do działań placówek edukacyjnych to jeden z priorytetów MEN  na rok szkolny 2019/2020.

Wychodząc naprzeciw potrzebom zmieniającego się świata i edukacyjnej rzeczywistości, w  dniach 16 - 18 września 2019 r. Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku zorganizowało wizytę studyjną  w Szkole Podstawowej w Radowie Małym.

Szkoła Podstawowa w Radowie Małym to  publiczna placówka zarządzana  wg autorskiego programu, od 2016 r. przynależąca do międzynarodowej sieci Ashoka Changemaker Schools z tytułem Szkoły z mocą zmieniania świata. Do udziału w wizycie zostali zaproszeni Dyrektorzy Podlaskiej Akademii Dyrektora Przyszłości - którzy poszukują nowych i lepszych pomysłów na edukację. Mogli się oni przekonać naocznie, na czym polega nie-zwyczajność  szkoły w Radowie Małym.  Pobyt w szkole  i dwudniowe warsztaty były inspiracją oraz  uświadomiły  Dyrektorom, że zmiana w szkole i edukacji jest konieczna  i możliwa nawet na skalę światową.