Organizatorem konkursu było Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku.
Tematyka konkursu nawiązywała do zagadnień poruszanych podczas Podlaskiego Festiwalu Zdrowia Roślin 2020 – m.in. ochrony środowiska i lasów oraz bioróżnorodności w województwie podlaskim.
Cele konkursu:
Zainteresowanie uczniów pięknem drzew tworzących podlaski krajobraz;
Dostrzeganie bogactwa i bioróżnorodności przyrody, którą należy chronić i pokazywać następnym pokoleniom;
Kształtowanie wyobraźni plastycznej;
Rozwijanie umiejętności korzystania z: > edytora graficznego Paint > wizualnego języka programowania Scratch;
Adresatami konkursu byli uczniowie klas I – VIII ze szkół podstawowych.
Wyniki konkursu:
Na konkurs plastyczno-informatyczny pod hasłem ,, W cieniu podlaskich drzew…" wpłynęło 69 prac z 12 szkół podstawowych miasta Białegostoku i okolic (SP2, SP22, SP28, SP50, SP52, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jasionówce, Szkoła Podstawowa w Turośni Kościelnej, Szkoła Podstawowa w Złotorii, Szkoła Podstawowa w Obrubnikach, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowym Aleksandrowie, Szkoła Podstawowa w Sobolewie, Szkoła Podstawowa w Choroszczy)
Komisja konkursowa w składzie:
- przewodniczący: p. Agnieszka Popławska – nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej nr 2 w Białymstoku
- członkowie:
Katarzyna Gosk – kierownik Biblioteki Pedagogicznej Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku
Alicja Stankiewicz – pracownik Biblioteki Pedagogicznej Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku
Alicja Juszkiewicz – pracownik Biblioteki Pedagogicznej Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku
dokonała oceny zgłoszonych prac plastycznych.
Komisja konkursowa brała pod uwagę następujące kryteria:
zgodność wykonanej pracy z tematem konkursu
samodzielność wykonania
oryginalność przedstawienia tematu
oryginalność i stopień trudności zastosowanej techniki
staranność wykonania
ogólna estetyka pracy.
Jury dokonało oceny prac przyznając następujące nagrody:
W kategorii klasy 1-3 szkoły podstawowe:
I miejsce - Mateusz Jackowski kl.3, Szkoła Podstawowa w Złotorii
II miejsce - Karolina Kalka kl.1, Szkoła Podstawowa w Obrubnikach
III miejsce – Mikołaj Chotycki kl 1, Szkoła Podstawowa nr 2 w Białymstoku
Wyróżnienie – Kornelia Toczydłowska kl.2, Szkoła Podstawowa w Złotorii
Wyróżnienie – Mateusz Roszkowski kl.3, Szkoła Podstawowa nr 52 w Białymstoku
Wyróżnienie – Oliwia Wiszowata kl.2, Szkoła Podstawowa w Choroszczy
Wyróżnienie – Zuzanna Kut kl.1, Szkoła Podstawowa nr 2 w Białymstoku
Wyróżnienie – Marcelina Potapczyk kl.2, Szkoła Podstawowa nr 22 w Białymstoku
Wyróżnienie – Patrycja Górynowicz kl.2, Szkoła Podstawowa nr 22 w Białymstoku
Wyróżnienie – Emil Wardziejewski kl.3, Szkoła Podstawowa w Obrubnikach
W kategorii klasy 4-8 szkoły podstawowe:
I miejsce - Elena Dunda kl.6, Szkoła Podstawowa nr 2 w Białymstoku
II miejsce ex aequo - Weronika Budnik kl.6, Szkoła Podstawowa nr 50 w Białymstoku, Aniela Załęska kl.4, Szkoła Podstawowa nr 28 w Białymstoku
III miejsce ex aequo – Natalia Borysiewicz kl 8, Szkoła Podstawowa w Obrubnikach, Maciej Dąbrowski kl.6, Szkoła Podstawowa nr 50 w Białymstoku
Wyróżnienie – Maja Bartnik kl.6, Szkoła Podstawowa w Jasionówce
Wyróżnienie – Jan Redliński kl.5, Szkoła Podstawowa nr 28 w Białymstoku
Wyróżnienie – Szymon Dembski kl.4, Szkoła Podstawowa nr 2 w Białymstoku
Wyróżnienie – Zuzanna Jedlińska kl.5, Szkoła Podstawowa w Sobolewie
Wyróżnienie – Julia Dawidziuk kl.5, Szkoła Podstawowa w Sobolewie
Wyróżnienie – Kacper Dawidziuk kl.5, Szkoła Podstawowa w Sobolewie
Wyróżnienie – Oliwia Gejdel kl.7, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowym Aleksandrowie
Wyróżnienie – Wiktoria Szewczuk kl.7, Szkoła Podstawowa w Turośni Kościelnej
Wyróżnienie – Nikola Perkowska kl.7, Szkoła Podstawowa nr 50 w Białymstoku