Aktualności

Podlaski Kompas Pracy

#CEN #kronika 2020-12-01

Merytoryczne wzmocnienie rozwoju poradnictwa  zawodowego przy jednoczesnej współpracy z  pracodawcami w szkołach zawodowych woj. podlaskiego przez stworzenie Podlaskiej Sieć Doradztwa Zawodowego oraz zapewnienie zewnętrznego wsparcia szkół zawodowych w działaniach doradztwa edukacyjno-zawodowego przez wykorzystanie potencjału merytorycznego oraz instytucjonalnego węzłów/poziomów tworzących sieć – to dwa wiodące obszary do współpracy w ramach podlaskiego kompasu pracy.

Wspólne działanie na rzecz inicjatywy w dniu 19 października 2020 r. zadeklarowali w zawartym porozumieniu Zarząd Województwa Podlaskiego, Podlaski Kurator Oświaty oraz przedstawiciele Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku i Białostockiej Fundacji Kształcenia Kadr.

WSPÓLNIE NA RZECZ ROZWOJU DORADZTWA ZAWODOWEGO –PODLASKI KOMPAS PRACY


W dniu  30 września 2021 r. (czwartek) odbyło sie kolejne spotkanie członków Wojewódzkiej Sieci Doradztwa Zawodowego. Podczas spotkania dyskutowaliśmy o  zakresie merytorycznym konferencji metodycznej dla doradców zawodowych,  omówiliśmy zakres planowych  spotkań spotkań powiatowych oraz zapoznaliśmy się  sytuacji na rynku pracy w woj. podlaskim z uwzględnieniem branż kluczowych. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele CEN w Białymstoku, CEN w Suwałkach, WUP Białystok,  Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy w Białymstoku, przedstawiciele PPP, Agencji Zatrudnienia Open Education, eksperci BFKK oraz powiatowi konsultanci działań doradczych i  oraz Subregionalni Branżowych Konsultantów ds. Doradztwa Popytowego. Spotkanie poprowadził Dyrektor CEN- Konsultant Wojewódzki Ryszard Chodyniecki. Dziękujemy ekspertom za cenne rekomendacje i refleksje. Działania sieci są realizowane w ramach projektu Podlaska Sieć Doradztwa Zawodowego, którego celem jest wsparcie szkół zawodowych w realizacji zadań doradztwa edukacyjno-zawodowego. Projekt współfinansowany z ramach Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 


W dniu 18 czerwca 2021 r. w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku odbyło się spotkanie Podlaskiej Sieci Doradztwa Zawodowego. Uczestnicy spotkania poznali model doradztwa popytowego zorientowanego na realizację potrzeb kompetencyjnych pracodawców, które przedstawił Michał Skarzyński - Wiceprezes Białostockiej Fundacji Kształcenia Kadr. Następnie zabrała głos Pani Iwona Zaborowska - Wojewódzki Ekspert ds. doradztwa zawodowego, która omówiła plan zewnętrznego wsparcia szkół w obszarze działań doradczych.

 

powrót do strony głównej

Załączniki

KALENDARZ
< >
Wrzesień 2022
2021 2022 2023
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
W tym dniu brak wydarzeń
W tym dniu brak wydarzeń
W tym dniu brak wydarzeń
W tym dniu brak wydarzeń
Autyzm od wewnątrz - świat w perspektywie osób ze spektrum autyzmuEdukacja włączająca – efektywna praca w klasie zróżnicowanej z uwzględnieniem ucznia uchodźcyEgzaminy i co potem? Analiza wyników egzaminów zewnętrznych- jak wykorzystać wyniki do ewaluacji własnej pracy i pracy szkoły?Elementy sportów walki na lekcji wychowania fizycznego.Jak bawić się słowami ? - słowostwory i potwory zapraszają do biblioteki - otwarte zajęcia edukacyjneJak jest? Dlaczego tak jest? Co i kiedy zrobić- modyfikacja, planowanie i wdrażanie pomocy psychologiczno - pedagogicznej w nurcie Edukacji Włączającej.Kierowanie szkołą jako organizacją uczącą się i doskonalącąKurs języka angielskiego na poziomie A1Kurs języka angielskiego na poziomie B1Mamy nowych przyjaciółNajważniejsze drzewa na Podlasiu - czy dobrze je znam? - otwarte zajęcia edukacyjneObsługa i wykorzystanie programu MÓWik Print 3.0 w życiu codziennym osób z trudnościami w porozumiewaniu sięObsługa i wykorzystanie programu MÓWik w terapii i życiu codziennym osób ze złożonymi potrzebami komunikacyjnymi - wersja 2Odmień swoją szkołę- metodyka nauczania kreatywnegoOgólnopolska Konferencja Humanistyczna "Tysiąc pomysłów na twoją lekcję"Pasjonaci przyrody. Sieć nauczycieli przedmiotów przyrodniczych.Podlaska Sieć koordynatorów powiatowych i subregionów w ramach projektu Podlaski Kompas PracyPrzegląd metod i programów terapeutycznych wspierających rozwój i funkcjonowanie osób ze spektrum autyzmu (ASD)Przygotowanie uczniów do konkursu polonistycznego Patrząc na wschódRozwijanie kompetencji informacyjnych uczniów i nauczycieliTe co skaczą i fruwaja na zajęcia zapraszają - otwarte zajęcia edukacyjneUczeń niepełnosprawny intelektualnie - jak uczyć aby nauczyć?Uczeń ukraiński w mojej szkole- podstawy metodyki nauczaniaWiem, rozumiem, wspieram. Dostosowanie wymagań edukacyjnych dla uczniów ze spektrum autyzmu (ASD)Wspomaganie Placówki Oświatowej w obszarze: Edukacja włączająca w aspekcie organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w Szkole Podstawowej w Tołczach.Wspomaganie w obszarze: pomoc psychologiczno - pedagogiczna w edukacji właczającej. ZS im. Armii Krajowej w BrańskuWspomaganie w obszarze: pomocy psychologiczno - pedagogiczna w edukacji włączającej. SP w Tołczach
27 więcej...
W tym dniu brak wydarzeń
W tym dniu brak wydarzeń
W tym dniu brak wydarzeń
W tym dniu brak wydarzeń
W tym dniu brak wydarzeń
W tym dniu brak wydarzeń
W tym dniu brak wydarzeń
W tym dniu brak wydarzeń
W tym dniu brak wydarzeń
W tym dniu brak wydarzeń
W tym dniu brak wydarzeń
W tym dniu brak wydarzeń
W tym dniu brak wydarzeń
W tym dniu brak wydarzeń
W tym dniu brak wydarzeń
W tym dniu brak wydarzeń
W tym dniu brak wydarzeń
W tym dniu brak wydarzeń
W tym dniu brak wydarzeń
ROZWIŃ
ZWIŃ

„Sukces szkoły naszym celem” - to myśl przewodnia każdego działania podejmowanego przez pracowników Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku.

Współczesna edukacja oparta na społeczeństwie wiedzy wymaga twórczych, innowacyjnych rozwiązań w zakresie realizacji zadań statutowych placówki.

Wychodząc naprzeciw potrzebom środowiska oświatowego, proponujemy różnorodne działania edukacyjne, które umożliwiają doskonalenie kompetencji nauczycieli w sferze rozwoju osobistego i zawodowego.

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ