Drukuj

Zajęcia szkolno-przedszkolne w naturze „Leśna kąpiel”

Rodzaj/formaWarsztaty
Obszar tematycznyEdukacja wczesnoszkolna/wychowanie przedszkolne
Liczba godzin4 godz.
OrganizatorJadwiga Piotrowska
Forma płatnaNie
Opis

Warsztaty mają na celu przybliżenie nauczycielom praktycznej wiedzy na temat organizacji i sposobów prowadzenia zajęć poza tradycyjną salą szkolną czy przedszkolną. Odpowiemy sobie również na pytanie w  jaki sposób realizować podstawę programową wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego ciekawymi metodami poza salą szkolną. Co wnoszą do systemu oświatowego tzw. przedszkola oraz  szkoły leśne i dlaczego współczesne dzieci doświadczają syndromu "braku natury".,, Leśna kąpiel ‘’to prozdrowotna praktyka kontaktu z naturą, poznanie naturalnego otoczenia wszystkim zmysłami. Zajęcia poprowadzi doświadczony pedagog w dziedzinie zajęć w naturze.

Poznanie w sposób atrakcyjny praktycznych pojęć : las, ekosystem, fauna i flora lasu, gatunki drzew, warstwy lasu, drzewo, krzew, budowa drzewa, kora, ściółka , próchnica. Szkolenie jest skierowane do nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej. 

Prosimy o ubiór stosowny do okoliczności: wygodne buty do spaceru po lesie oraz strój sportowy odpowiedni do pogody (temperatura, opady) i dobry humor.

Program

Dostępne terminy

Brak wolnych terminów.

Powrót